صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
رایانه و زندگی - mahdi karimi
لطفا به صورت خصوصی نظر بدهید
مهدی کریمی - mahdi karimi 90/03/22
پرونده:Electron orbitals.svg
مهدی کریمی - mahdi karimi 90/03/20
هر زن ممکن است در طول زندگی خود عفونت در مهبل (واژن ) و یا فرج (اندام تناسلی خارجی زن) را تجربه کرده باشد . این عفونت ممکن است از منشا یعضی موجودات زنده مثل باکتری ها و یا مخمرها بوجود بیاید و یا از مواد شیمیایی موجود در کرمها ، اسپری ها و یا حتی مواد تشکیل دهنده بعضی لباس ها بوجود آید .

به گزارش سلامت نیوز ، این عفونت ها ممکن است گاهی بدون علائم باشند و گاهی همراه یک یا چند تا از علائم زیر ظاهر شوند .علائمی نظیر :
ترشحات غیر طبیعی با بوی نامطبوع و پنیری شکل
مهبل زنان به طور معمول در تولید و ترشحات است . ممکن است گاهی بسیار رقیق و ابکی و گاهی بیشتر و غلیظ تر باشد . اما ترشحات غیر طبیعی ، بدبو و رنگی است. هر گونه تغییر در رنگ بو و مقدار ترشحات ممکن نشانه ای برای بروز عفونت باشد.

سوزش هنگام دفع ادرار
تیره تر شدن رنگ ادرار و سوزش هنگام دفع آن یکی از شایع ترین علائم میباشد

خارش در ناحیه داخلی و یا خارجی
ترشحات گاه ممکن است به خارش هم منجر شوند که بیشتر در شب بروز میکند.

ناراحتی و درد در طول مقاربت
علائم عفونت در مواقع مقاربت بدتر شده و تا جایی که ممکن است شما سریعا به پزشک احتیاج پیدا کنید.


اما معمول ترین عفونت ها عبارتند از :
1-عفونت باکتریال
2-عفونت های ویروسی


اگرچه هر یک از این عفونت ها می تواند نشانه های مختلف داشته باشد ، اما شناخت آن همیشه آسان نیست ، تشخیص بیماری حتی می تواند برای یک دکتر با تجربه هم مشکل باشد ، چرا که گاهی اوقات هر فرد ممکن است به بیش از یک نوع عفونت مبتلا شده باشد و هیچ کدام از علائم مربوطه را نداشته باشد.
بنابر این توصیه میشود در هنگام بروز هر گونه علائم سریعا با پزشک خود مشورت کنید.

پایان مطلب
cloobs.com
مهدی کریمی - mahdi karimi 90/03/20
سوالات دختران در زمان بلوغ


در طي دوران بلوغ و حتي چند سال بعد از آن، سوِالات زيادي در ذهن دختران جوان مطرح مي‌شود كه گاهي بدون جواب مي‌ماند و همين مسئله اضطراب زيادي در آنها ايجاد مي‌كند. اگر والدين در پاسخگويي به اين 5 سوال شايع دقت كنند و پاسخ دقيق بدهند، نگراني و اضطراب دخترانشان را به ميزان قابل توجهي كاهش مي دهند.

1- تغيير رنگ در ترشحات مجراي تناسلي آيا طبيعي است يا نشانه‌اي از يك بيماري؟

قبل از هر چيز بايد بدانيد ترشحات طبيعي مهبل فوايد متعددي دارد:
مهبل را تميز و مرطوب نگه مي‌دارد و در پيشگيري از عفونت آن كمك مي‌كند. اگر چه رنگ، مقدار و حالت ترشحات مهبل در دوران قبل و بعد از عادت ماهيانه تغيير مي‌كند و اين مسئله كاملا طبيعي است اما گاهي تغيير در اين ترشحات نشانه‌اي از وجود مشكل است.
ترشحات طبيعي مهبل هر از گاهي تغيير مي‌كند: رقيق، چسبنده،‌ غليظ، حالت كشساني، در مجموع حالت آن متغير است. نكته مهم در ترشحات مهبل آن است كه بايد شفاف، سفيد و يا شيري مايل به سفيد باشند. در مواردي كه مشكلي وجود دارد، ترشحات دچار تغييراتي مي‌شود، بوي آن تغيير كرده و نامطبوع مي‌شود،‌ رنگ‌ آن سبز، خاكستري و يا حالتي دقيقا شبيه ترشحات عفوني مي‌شود،‌ در مهبل حالت خارش، ‌سوزش،‌ تورم و قرمزي بوجود مي‌آيد و يا حتي گاهي از مهبل در دوراني به غير از عادت ماهيانه خون خارج مي‌شود كه در اين موارد بايد حتما به پزشك متخصص زنان مراجعه شود. معمولا عفونت مهبل (باكتريايي يا قارچي) عامل شايعي در تغيير ترشحات آن است كه بهتر است نسبت به اين مسئله دقيق باشيد. در عفونت قارچي مهبل‌ ترشحات بسيار سفيد و غليظ مي‌شوند و شكل پيدا مي‌كنند،‌ بوي ترشحات تند است و حالت خارش و سوزش در مهبل حس مي‌شود. در عفونتي كه توسط باكتري ايجاد مي‌شود، مقدار ترشحات زيادتر مي‌شود و حالت كف‌آلود پيدا كرده، به رنگ خاكستري در مي‌آيد. بوي ترشحات بسيار نامطبوع شده و مثل بوي ماهي مي‌شود. با مشاهده هر يك از علائم ذكر شده فورا به پزشك مراجعه كنيد.

2- من كه سنم از سن بلوغ گذشته، پس چرا عادت ماهيانه نمي شوم؟

عادت ماهيانه دختران بعد از رسيدن به بلوغ اتفاق مي‌افتد كه البته سن بلوغ بين 8 تا 13 سال در دختران متفاوت است. اما اينكه بعضي دخترها زودتر و يا ديرتر به بلوغ برسند، طبيعي است. معمولا اولين عادت ماهيانه 2 تا 2/5 سال بعد از اولين نشانه‌هاي بلوغ (كه اغلب رشد سینه هاست) اتفاق مي‌افتد. البته در بعضي‌ دخترها كمتر از يك سال بعد از بلوغ و يا 3 سال بعد از بلوغ هم عادت ماهيانه ديده مي‌شود كه طبيعي است. روش ديگري كه بتوان زمان اولين عادت ماهيانه را حدس زد، ترشحات مهبل است كه حدود 6 ماه قبل از اولين عادت ماهيانه اين ترشحات به صورت شفاف، سفيد و مخاطي شكل ديده مي‌‌شوند. سن اولين عادت ماهيانه به ارث هم بستگي دارد و شايد در مادر هم اين اتفاق ديرتر افتاده باشد، بنابراين صرف اينكه 14 سالگي گذشته و عادت ماهيانه رخ نداده مشكل‌ساز نيست. ديرتر شروع شدن عادت ماهيانه به عواملي ديگر هم بستگي دارد مثل لاغري شديد، ‌كم‌خوري عصبي،‌ ورزشكار بودن (ورزش شديد و دائمي)، استرس‌هاي شديد يا بعضي بيماري‌هاي خاص هم در تاخير عادت ماهيانه دخالت دارند.

3- كوچك ماندن سينه‌ها يعني اختلا‌ل در روند بلوغ؟

تفاوت اندازه سینه ‌ها كاملا طبيعي است. به‌خصوص اگر دخترها در سن بلوغ باشند. ‌البته در اكثر خانم‌ها در سنين بعد از بلوغ هم اندازه سینه ها يكي نيست، همان‌طور كه اندازه دو دست و پا يكسان نيست. معمولا اولين جوانه‌هاي سینه در سنين 8 تا 13 سالگي ديده و در اكثر موارد رشد و بزرگ شدن يكي از پسینه ها سريع‌تر از ديگري است. بعضي دختر خانم‌ها بعدها هم از اين مسئله ناراحتند و فكر مي‌كنند مشكلي وجود دارد. در اين صورت اگر به يك پزشك متخصص زنان مراجعه شود، او شما را مطمئن مي‌كند كه مشكلي وجود ندارد. البته بهتر است دختر خانم‌ها هميشه در سنين بالاتر هم به سینه ها توجه داشته باشند و به هر نوع تغيير ظاهري آن توجه نشان دهند. به‌خصوص اينكه معاينه پستان‌ها را ياد بگيرند و هر ماه انجام دهند.

4- چرا عادت ماهيانه منظمي ندارم؟

گاهي اينقدر در مورد عادت ماهيانه دقت مي‌شود كه انگار قرار است همه چيز مثل ساعت كار كند. در بين خانم‌ها اين‌طور شايع شده كه عادت ماهيانه بايد هر 4 هفته يك‌‌بار اتفاق بيفتد، در حالي‌كه در اكثر خانم‌ها بي نظمي هاي زيادي در عادت ماهيانه وجود دارد. معمولا چرخه عادت ماهيانه 28 روزه است، اما اين عدد براي همه و حتي براي يك خانم‌ در تمام طول سال ثابت نيست و ممكن است بين 24 تا 34 روز متغير باشد. اولين روز عادت ماهيانه،‌ روز اول چرخه يك خانم محسوب مي‌شود. معمولا در روز چهاردهم يكي از تخمك‌ها از تخمدان خارج مي‌شود كه به آن تخمك گذاري مي‌گويند و در صورت عدم حاملگي دو هفته بعد پوشش دروني رحم ريزش پيدا كرده و عادت ماهيانه اتفاق مي‌افتد. معمولا تا 2 سال بعد از اولين عادت ماهيانه بي‌نظمي‌هاي زيادي وجود دارد، اما بيماري،‌ كاهش وزن شديد و استرس زياد هم باعث بي‌نظمي در قاعدگي مي‌شوند. حتي در مسافرت و يا تغييرات عمده زندگي (مثل مهاجرت و جابجايي) هم اختلال در زمان قاعدگي ديده مي‌‌شود. طول مدت عادت ماهيانه هم از 2 تا 10 روز متفاوت است وحتي اين مسئله هم هميشه در يك خانم ثابت نيست. بنابراين اگر داروي خاصي مصرف نشود،‌ بيماري مشخصي وجود نداشته باشد و يا عدم تعادل هورموني مطرح نباشد، بي‌نظمي در قاعدگي طبيعي است اما اگر اين مسئله بسيار شديد و هميشگي شده است بهتر است با پزشك زنان صحبت شود تا مشكل زمينه اي، بخصوص عدم تعادل هورموني بررسي شود، بخصوص اگر اين مسئله در دختر خانم‌ها بيش از 3 سال طول بكشد.

5- چرا سینه ها درد مي‌گيرند؟

درد سینه هر از گاهي اتفاق مي‌افتد. اين مسئله در دختر خانم‌ها در سن بلوغ و بعد از آن بيشتر به‌دليل رشد سینه هاست به‌خصوص در حمام هنگام شستشو و در خواب بخصوص در وضعيت دمر اين درد بيشتر حس مي‌شود. با اين وجود از درد سینه ها هيچ وقت نبايد به راحتي گذشت. علاوه بر مسئله فوق، درد سینه ها در نزديكي شروع عادت ماهيانه (يك‌هفته قبل) بسيار شايع است كه به‌دليل ترشح هورمون‌هاي استروژن و پروژسترون اتفاق مي‌افتد. اين هورمون‌ها باعث تجمع آب در بدن شده و سینه ها را متورم مي‌كنند. در اوايل حاملگي هم درد سینه ها شايع است كه دقيقا به‌علت ترشح هورمون‌ها و تاثير آنها بر سینه است. در صورتي كه درد سینه ها در موارد ذكر شده اتفاق بيفتد و هيچ ترشحي از سینه وجود نداشته باشد معمولا اين درد را با مصرف مسكن و يا حتي پوشيدن لباس زير مناسب‌تر برطرف كرد.
تغذيه خوب و استراحت كافي در اوايل قاعدگي در تسكين اين درد بي تاثير نيست. بهتر است از يك‌هفته قبل از عادت ماهيانه از مصرف غذاهاي شور و كافئين دار (مثل قهوه، چاي و شكلات) پرهيز شود. اگر به غير از مواقع ذكر شده در سینه ها دردي حس شد بهتر است بدون معطلي به پزشك مراجعه شود.

اختلال عملکرد جنسي در زنان، علل و راه حل

بسياري از زنان در دوره‌اي از زندگي خود يك مشكل جنسي را تجربه مي‌كنند. برخي آمارها نشان مي‌دهد كه حداقل 4 نفر از هر 10 زن يكي از انواع مشكلات جنسي را در طول زندگي تجربه مي‌كنند كه در اصطلاح پزشكي، به همه آنها "اختلال عملكرد جنسي" گفته مي‌شود.
به تازگي برخي از شركت هاي دارويي ادعا كرده‌اند دارويي براي تحريك ميل جنسي زنان در دست ساخت و بررسي دارند كه يك ماده استنشاقي است و بر مغز اثر تحريكي دارد. "برومولانوتايد" كه به اصطلاح وياگراي زنانه نام گرفته در زناني كه كاهش ميل و انگيزش جنسي دارند، مي‌تواند مفيد واقع شود. البته اين دارو مانند وياگرا عمل نمي‌كند (وياگرا جريان خون اعضاي تناسلي را افزايش مي‌دهد) بلكه باعث آغاز و تسهيل تحريك جنسي مي‌شود. اگر چه راه هاي درماني ساده تر هم وجود دارد، متاسفانه با وجود شيوع اختلالات جنسي، هنوز مبتلايان از مطرح كردن مشكلات خود حتي با پزشك خودداري مي‌كنند. تداوم مشكلات جنسي در يكي از مراحل پاسخ جنسي، طولا‌ني شدن اختلال عملكرد جنسي نام مي‌گيرد كه در فرد ايجاد اضطراب كرده و اثر منفي بر روابط زناشويي او مي‌گذارد. البته اضطراب هم خود باعث تشديد و ادامه اختلال مي‌شود. اگر چه عوامل متعددي موجب اين اختلال در زنان مي‌شوند اما قابل درمان هستند ولي متاسفانه به دليل شرم از در ميان گذاشتن اين مشكلات با پزشك يا مشاور، حتي آسان‌ترين راه درمان (يعني آشنايي با ساختار بدني و عملكرد طبيعي بدن در زمان فعاليت جنسي) نيز مورد غفلت واقع شده است.

كدام مرحله؟ كدام درد؟

اختلال عملكرد جنسي در زنان به چند گروه تقسيم مي‌شود كه گاهي با هم تداخل پيدا مي‌كنند و همراه مي‌شوند. در اختلال ميل جنسي كه شايع ترين نوع اين اختلالات در زنان است، ميل جنسي كم يا قطع مي‌شود. نوع ديگري از اختلا‌لا‌ت كه در آن ممكن است ميل جنسي سر جاي خود باشد اما فرد قادر به حفظ و ادامه انگيزش جنسي نباشد و يا با وجود ميل به اين امر، تحريك نشود، اختلال انگيزش جنسي است.
در اختلال ارگاسميك با وجود تحريك و انگيزش كافي زن نمي‌تواند به اوج لذت جنسي (ارگاسم) برسد. اگر زني دچار انقباض غير ارادي عضله مهبل (واژينسيموس) يا درد آلت تناسلي قبل، بعد يا هنگام مقاربت شود، دچار اختلال درد جنسي شده است. اگر چه اختلال عملكرد جنسي در زنان در تمام سنين ممكن است رخ دهد اما بيشتر در زمان عدم تعادل هورموني مانند بارداري، بعد از زايمان (شيردهي) و پيش از يائسگي شايع است. گاهي هم بيماری هاي جدي مانند سرطان، عامل اين اختلال است.

چرا و به چه علت؟

عوامل متعددي در ايجاد پاسخ جنسي زنان دخيل هستند از جمله فيزيولوژي، انگيزه‌ها، تجربه‌ها، باورها، روش زندگي و روابط كه اگر هركدام از اين اجزاء‌ دچار مشكل شود، مي‌تواند بر عملكرد جنسي و در پي آن روابط زناشويي تاثير منفي بگذارد. گاهي نارضايتي هاي بيان نشده در حضور اختلالات عملكرد جنسي مي‌تواند باعث تيرگي روابط زن و شوهر و حتي جدايي شود.
شرايط فيزيكي و ساختاري مي‌تواند يكي از عوامل مشكلات جنسي باشد. مثلا التهاب مفاصل، مشكلات ادراري و روده‌اي، جراحي لگن، خستگي، سردردها يا دردها و اختلالات عصبي ديگر از جمله ام.اس مي‌توانند علت ماجرا باشند. گاهي هم مصرف داروهاي خاصي از جمله ضدافسردگي‌ها داروهاي فشار خون، آنتي ‌‌هيستامين‌ها و داروهاي شيمي ‌‌درماني، مي‌توانند ميل جنسي و توانايي رسيدن به ارگاسم را كاهش دهند. گاهي عوامل هورموني مانند كاهش سطح استروژن در دوران پيش از يائسگي ممكن است منجر به تغييراتي در بافت ناحيه تناسلي و پاسخ جنسي شوند. در اين حالت چين‌هاي پوستي ناحيه (لابيا) نازك و چروك مي‌شود و بخش بيشتري از كليتوريس در معرض قرار مي‌گيرد و اين مسئله موجب كاهش حساسيت كليتوريس مي‌شود. به ‌علاوه به‌دليل نازك شدن و كاهش قابليت ارتجاعي پوشش ناحيه، مهبل تنگ تر مي‌شود به‌خصوص زماني كه فعاليت جنسي كم يا قطع شده باشد. در ضمن تورم طبيعي و نرم و ليز شدن مهبل در طول تحريك جنسي به كندي صورت مي‌گيرد و اين عوامل موجب درد و ناراحتي در طول مقاربت مي‌شود.
عوامل رواني و اجتماعي هم در ايجاد اين مشكل نقش دارند. مشكلات انگيزشي مثل اضطراب، افسردگي يا استرس و سابقه قرار گرفتن در معرض تجاوز جنسي از اين جمله‌اند. گاهي هم در طول بارداري و پس از زايمان و شيردهي ميل جنسي زنان كاهش مي‌يابد. شايد علت رواني مسئله علاوه بر تغييرات هورموني، تعدد وظايف زن و سردرگمي اوست. ايفاي نقش همسر، خانه‌داري، شغل خارج از منزل و حتي گاهي نگهداري از والدين، در كنار هم سخت است. سن و وضعيت سلامت شوهر، احساس زن نسبت به همسر و نظر او نسبت به بدن خود و همسر، عوامل ديگري هستند كه مي‌توانند با ساير علت ها همراه شوند. گاهي هم به‌دليل سخت گيري‌هاي خانوادگي‌، حتي روابط شرعي و مجاز نيز در فرد ايجاد احساس گناه كرده و او را دچار اختلال عملكرد جنسي مي‌كند.

كي برويم دكتر؟

وقتي كه هر كدام از انواع مشكلات ذكر شده در روابط زناشويي به حدي تكرار يا تداوم مي‌يابد كه باعث آزار و اذيت مي‌شود، بايد براي بررسي علل فيزيكي و رواني به پزشك مراجعه كرد. براي حل مشكل ابتدا بايد بيماري زمينه‌اي درمان شود مثلا اگر زني اختلال هورموني دارد يا دارو مصرف مي‌كند بايد درمان هورموني قطع و تغيير دارو صورت گيرد.
گاهي معالجه اين اختلال نياز به دارو دارد اما در اغلب موارد درمان بدون نياز به دارو انجام مي‌شود. ابتدا بايد با بهبود روابط بين خود و همسرتان، سلامت جنسي را تامين كنيد.

 

براي رسيدن به سلامت جنسی:

روابط خوبي با همسرتان داشته باشيد: رابطه صادقانه و راحت با همسر مي‌تواند در پيشرفت انگيزش و صميمت كمك كند. بعضي زوج‌ها هيچ‌گاه راجع به مشكلات خود در روابط زناشويي با هم صحبت نمي‌كنند در صورتي كه صحبت درباره آنچه ايجاد احساس خوب يا بد در فرد مي‌كند مي‌تواند به بهبود آن كمك كند.
مي‌توانيد از كتاب‌هاي موجود يا پيشنهادات پزشك كمك بگيريد تا در ميزان ميل جنسي خود و همسرتان تعادل برقرار كنيد. تغييرات سلامت ساز در زندگي خود ايجاد كنيد. ورزش منظم و اوقات كافي براي تفريح و استراحت را فراموش نكنيد. مصرف سيگار و الكل با ايجاد محدوديت و كاهش جريان خون اعضاي تناسلي مي‌تواند باعث كاهش انگيزش شود. ورزش هاي منظم هوازي مي‌تواند بنيه شما را قوي و روحيه تان را شاداب نگه دارد. ياد بگيريد كه استرس‌هاي روزانه زندگي را با تمركز از ذهن و بدنتان خارج كنيد.

عضلات لگن خود را تقويت كنيد: ورزش‌هاي تقويت‌كننده عضلات كف لگن مي‌تواند به حل برخي مشكلات انگيزشي و ارگاسميك كمك كند. اين ورزش‌ها كه "كِگل" نام دارد، موجب تقويت عضلات درگير در احساس لذت جنسي مي‌شوند. ابتدا عضلات لگن خود را سفت كنيد مثل اينكه مي‌خواهيد جلوي جريان ادرار را بگيريد، تا 5 بشماريد و سپس خود را شل كنيد. اين ورزش را روزانه چندين بار تكرار كنيد.

مشاوره كنيد: مشاوره و در ميان گذاشتن مشكل با يك متخصص مي‌تواند به شما كمك كند تا با آموزش درباره پاسخ جنسي و روش‌هاي كمكي به راه حل مشكل دست يابيد.

گاهي براي درمان بيماري زمينه اي يا تغييرات هورموني به مصرف دارو نياز داريد: اضطراب و افسردگي، ديابت، بيماري هاي قلبي و عروقي و عصبي، جراحي شكمي و لگن و سرطان ها، عدم تعادل هورموني در زمان حاملگي و شيردهي، مصرف قرص هاي ضد بارداري و دوران يائسگي و پيش از يائسگي مواردي هستند كه نياز به درمان دارويي يا تغيير دارو دارند.

پس:
- داروهايي كه ايجاد عوارض اختلال جنسي مي‌كنند را تغيير داده يا قطع كنيد. (زير نظر پزشك)
- مشكلات تيروئيد و ساير بيماري‌هاي هورموني را با مراجعه به پزشك درمان كنيد.
- افسردگي و اضطراب خود را تا حد امكان با نظر پزشك درمان كنيد.
- با ورزش عضلات كف لگن را تقويت كنيد.
- توصيه‌هاي پزشك براي پيشگيري و درمان درد در مقاربت را انجام دهيد.

 

حرف آخر
در هر مرحله از زندگي شما تغييراتي در ميل و انگيزش نسبت به روابط زناشويي ايجاد مي‌شود. با پذيرش اين تغييرات، تجربه بهتري را براي خود فراهم كنيد. شناخت بدن و پاسخ طبيعي بدن شما نقش مهمي دارد. هر چه شما و همسرتان بيشتر راجع به بدن خود و نحوه عمل آن در روابط زناشويي بدانيد، بهتر مي‌توانيد بر مشكلات خود چيره شويد. به‌خاطر داشته باشيد كه احساسات شما و آمادگي روحي‌تان به اندازه تحريكات و آمادگي جسمي مي‌توانند در انگيزش شما نقش داشته باشند. بنابراين احساسات خود را آزادانه با شوهرتان در ميان بگذاريد.

 

مهدی کریمی - mahdi karimi 90/03/20
مشمول كيست// محاسبه سال احضار و اعزام

برابر ماده دو قانون خدمت وظيفه عمومي، هر فرد ذكور ايراني از اول فروردين‌ماه سالي كه طي آن وارد سن 19 سالگي مي‌شود مشمول مقررات خدمت وظيفه عمومي خواهد شد.

سال احضار: افراد ذكور ايراني از اول فروردين‌ماه سالي كه طي آن سال وارد سن 19 سالگي مي‌شوند براي روشن شدن وضعيت مشموليت خود احضار خواهند شد.

سال احضار=     سال تولد + 18

سال احضار=     1388= 1371 + 18  :مثال

سال اعزام: افرادي كه جهت انجام خدمت دوره ضرورت بلامانع تشخيص داده شوند در طي سالي كه به سن 19 سال تمام مي‌رسند به خدمت دوره ضرورت اعزام خواهند شد.

 سال اعزام=     سال تولد + 19

سال اعزام=     1389= 1371 + 19  :مثال         

 

تاريخ درج مطلب: 31/1/1390

منبع: اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا

 

مهلت تعيين تكليف وضعيت مشموليت براي مشمولان

 

هر فرد ذكور ايراني كه برابر مقررات به سن مشموليت مي‌رسد مي‌بايست در مهلت‌هاي تعيين شده، وضعيت مشموليت خود را روشن نمايد در غير اينصورت وارد غيبت خواهد شد.

برابر مقررات موجود، آخرين مهلتي كه براي معرفي مشمولان به مراكز وظيفه عمومي تعيين شده به شرح زير مي‌باشد.

     1.       مشمولان زير ديپلم حداكثر تا نوزدهم ماه تولد در سال اعزام.

     2.    مشمولان زير ديپلم كه بصورت حضوري مشغول به تحصيل بوده و سال اعزام آن‌ها سپري شده است، درصورت ترك تحصيل حداكثر تا 4ماه مهلت دارند كه وضعيت مشموليت خود را روشن نمايند.

       3.    مشمولان فارغ‌التحصيل ديپلم كه مدرك خود را حداكثر تا پايان 22 سالگي و مشمولان فارغ‌التحصيل پيش‌دانشگاهي كه مدرك خود را حداكثر تا پايان 24 سالگي بصورت پيوسته و حضوري و با داشتن معافيت تحصيلي اخذ كرده باشند، آخرين مهلت تعيين وضعيت مشموليت آنها به اين شرح مي‌باشد:

·    فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه اول سال، حداكثر تا 18 آبان سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.

·    فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه دوم سال، حداكثر تا 18 آذر سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.

·    فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه سوم سال، حداكثر تا 18 دي سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.

·    فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه چهارم سال، حداكثر تا 18 بهمن سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.

·    فارغ‌التحصيلان شهريور متولد هر فصل از سال، حداكثر تا 18 اسفند سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.

·    فارغ‌التحصيلان آذر يا دي متولد هر فصل از سال، حداكثر تا 18 مهرماه سال بعد از اخذ ديپلم يا سال اعزام.

 

4.    مشمولان فارغ‌التحصيل دانشگاه‌ها درصورت فراغت از تحصيل حداكثر تا 6ماه مهلت دارند كه وضعيت مشموليت خود را روشن نمايند.

تذكر1: مشمولاني كه پس از اتمام سقف سنوات تحصيلي(سنوات مجاز+سنوات ارفاقي كميسيون موارد خاص) فارغ التحصيل مي‌شوند بايد بلافاصله خود را براي روشن شدن وضعيت مشموليت معرفي نمايند. (اين قبيل مشمولان داراي مهلت 6 ماهه پس از فراغت از تحصيل نمي باشند).

 

 تذكر2: دانشجويان مقاطع تحصيلي پيوسته كارشناسي،كارشناسي ارشد و دكتري كه با دريافت مدرك مقطع پايين تر فارغ‌التحصيل مي‌شوند، حداكثر تا 4 ماه فرصت دارندكه وضعيت مشموليت خود را روشن نمايند.

5.    مشمولان دانشجو درصورت ترك تحصيل، انصراف و يا اخراج از دانشگاه، حداكثر تا 4ماه مهلت دارند كه وضعيت مشموليت خود را روشن نمايند.

6.    مشمولاني كه در دانشگاه‌هاي خارج از كشور به تحصيل اشتغال دارند درصورت فراغت از تحصيل، انصراف، اخراج و يا ترك تحصيل، حداكثر يكسال مهلت دارند تا وضعيت مشموليت خود را روشن نمايند.

تذكر:  

    زمان‌هاي تعيين شده، آخرين مهلت براي معرفي مشمولان مي باشد و با گذشت حتي يك روز از مهلت هاي فوق، مشمول وارد غيبت خواهد شد. بنابراين به مشمولان توصيه مي‌شود حداقل 15 روز قبل از انقضاي مهلت، با مراجعه به يكي از دفاتر پليس+10 و ثبت درخواست خود، وضعيت مشموليت خود را روشن نمايند.

 تاريخ درج مطلب: 31/1/1390

منبع: اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا

 

مراحل رسيدگي به درخواست مشمولان و اعزام آنان به خدمت مقدس سربازي

1.       مراجعه مشمول به يكي از دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس +10) و اخذ دفترچه راهنماي خدمت وظيفه عمومي.

2.       معاينه مشمول توسط پزشك و تائيد سلامت مشمول در برگه مربوطه.

3.       انجام واكسيناسيون مننژيت و دوگانه با مراجعه مشمول به مراكز بهداشتي.

4.       تكميل و تحويل مدارك مربوط به اعزام توسط مشمول به دفاتر پليس+10 جهت ثبت در سامانه جامع وظيفه عمومي.

5.       تعيين تاريخ اعزام مشمول از سوي سازمان وظيفه عمومي.

6.       صدور برگه اعزام و ارسال آن به آدرس مشمول از طريق پست.

                تاريخ درج مطلب:31/1/1390

                منبع: اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا

 

10 نكته مهم در ارتباط با اعزام به خدمت مقدس سربازي

 

1.  پس از تحويل مدارك اعزام از سوي مشمول به يكي از دفاتر پليس+10، حداكثر بعد از 20 روز برگه اعزام به خدمت كه تاريخ اعزام در آن مشخص شده از طريق پست به آدرس مشمول ارسال خواهد شد. مشمولان مي‌بايست در صورت عدم دريافت برگه اعزام در دوره زماني ذكر شده، به پليس+10 محل سكونت خود مراجعه و برگه اعزام را دريافت نمايند.

 

2.  حداقل يك هفته قبل از تاريخ اعزام، برگه‌اي با عنوان «برگه اعلام محل مراجعه مشمولان» كه كد مركز آموزش در آن درج گرديده از طريق پست به آدرس مشمول ارسال مي‌شود. مشمولان در صورت عدم دريافت اين برگه مي‌بايست در ساعت مقرر روز اعزام به همراه برگه اعزام به معاونت وظيفه عمومي استان مربوطه مراجعه و برگه فوق را دريافت نمايند.

 

3. تمديد و تعجيل در موعد اعزام مشمولان صرفاً برابر ضوابط و از سوي مراكز وظيفه عمومي شهرستان و يا استان محل سكونت مشمول انجام مي‌شود. بنابراين مشمولان ساكن شهرستانها از مراجعه به سازمان وظيفه عمومي در تهران خودداري نمايند.

 

4. پس از تعيين كد مركز آموزش و صدور برگه اعلام محل مراجعه مشمولان، امكان تمديد موعد اعزام (به جز در مواردخاص و معاذير قانوني) و تغيير كد محل آموزش وجود ندارد.

 

5. چنانچه مشمول پس از دريافت برگه اعزام و قبل از موعد اعزام، وضعيت جديدي براي وي ايجاد شود مانند قبولي در دانشگاه و يا واجد شرايط يكي از معافيت‌ها گردد، مي‌بايست مراتب را به وظيفه عمومي شهرستان محل سكونت خود اعلام نمايد. بديهي است هر گونه تغيير وضعيت و ثبت درخواست جديد از سوي مشمول، مي‌بايست با اطلاع و مجوز مراكز وظيفه عمومي صورت پذيرد.

  

6. مشمولان متقاضي خدمت در دستگاه‌هاي دولتي در قالب امريه، مي‌بايست حداقل دوماه قبل از موعد اعزام، درخواست خود را به سازمان يا نهاد مربوطه ارايه نمايند. ايندسته از مشمولان براي پيگيري درخواست خود و اطلاع از نتيجه انجام كار، صرفاً به سازمانهاي درخواست كننده امريه مراجعه كرده و از مراجعه به مراكز وظيفه عمومي خودداري نمايند.

 

7. مشمولان پذيرش شده از سوي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در صورت مغايرت كد مركز آموزش با كد ساير نيروهاي مسلح، مراتب را از طريق سپاه استان مربوطه پيگيري نمايند.

  

8. مشمولاني كه داراي سابقه خدمت قبلي هستند، براي ادامه خدمت به نيروي قبلي معرفي مي‌شوند. بنابراين درصورت هر گونه مغايرت مي‌بايست مراتب را به وظيفه عمومي شهرستان يا استان محل سكونت خود اعلام نمايند.

 

9. عدم حضور مشمول در روز اعزام (برابر ساعت، تاريخ و مكان تعيين شده)، به منزله غيبت محسوب شده و مشمول با سه ماه اضافه خدمت در اولين دوره يا دوره‌هاي بعدي اعزام به خدمت اعزام خواهد شد.

 

10. تعيين يگان خدمتي سربازان پس از اتمام دوره آموزشي، به عهده نيروهاي مسلح مربوطه مي‌باشد. بنابراين سربازان از مراجعه به مراكز وظيفه عمومي براي تعيين يگان خدمتي يا جابجايي يگان خودداري نمايند.


تاريخ درج مطلب:31/1/1390

      منبع: اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا

 

شرايط و ضوابط تمديد و تعجيل در موعد اعزام مشمولان

شرايط تمديد:


مشمولاني كه هر يك از شرايط زير را داشته باشند مي‌توانند موعد اعزام خود را تمديد نمايند:


1. مشمولان بيمار يا حادثه ديده‌اي كه با تاييد بهداري نيروي انتظامي استان قادر به اعزام نباشند، موعد اعزام آنها حداكثر به مدت دو ماه تمديد مي‌شود.


2. مشمولان واجدشرايط استخدام در نيروهاي مسلح با اعلام كتبي مركز گزينش و استخدام نيروي مربوطه مبني بر اتمام مراحل گزينش كه موعد اعزام اين دسته از مشمولان حداكثر به مدت دو ماه تمديد مي‌شود.


3. مشمولان غيرغائب واجدشرايط ماده 127 آئين‌نامه اجرائي قانون خدمت وظيفه عمومي (دو يا سه برادر همزمان در شرايط اعزام قرار داشته باشند) كه در اينصورت اعزام يكي از برادران تا خاتمه خدمت برادر ديگر به تاخير خواهد افتاد.


4. فوت بستگان درجه يك مشمول (پدر، مادر، برادر، خواهر،همسر و فرزند) كه در اينصورت اعزام مشمول حداكثر به مدت دو ماه از تاريخ فوت بستگان به تاخير خواهد افتاد.


5. پذيرفته شدگان قطعي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي با اعلام كتبي دانشگاه مربوطه و به شرط داشتن شرايط ثبت نام و عدم ورود به غيبت كه در اينصورت، موعد اعزام آنها حداكثر به مدت دو ماه تمديد مي شود.


6. مشمولان متولد نيمه دوم سال كه در سال اعزام قانوني خود قرار داشته باشند و مدرك تحصيلي ديپلم فني‌و‌حرفه‌اي يا كارودانش و يا پيش‌دانشگاهي را بصورت حضوري دريافت كرده باشند (به عنوان مثال مشمولان متولد نيمه دوم سال 1371 كه سال اعزام قانوني آنها 1390 مي‌باشد). موعد اعزام اين دسته از مشمولان تا مهر ماه سال بعد از سال اعزام قاوني مشمول به تاخير خواهد افتاد تا امكان شركت مجدد در آزمون دانشگاه‌ها براي آنها فراهم شود.


شرايط تعجيل:


 مشمولاني كه هر يك از شرايط زير را داشته باشند مي‌توانند موعد اعزام خود را به جلو بيندازند:


  1. مشمولاني كه داراي كسرخدمت بيش از يكسال باشند.


  2.  مشمولان  غايبي كه در دوره‌هاي اعزام بعدي قرار گرفته‌اند.


  3. با توجه به ظرفيت مراكز آموزش نيروهاي مسلح، امكان اعزام مشمول در موعد مورد تقاضا وجود داشته باشد.


ضوابط تمديد و تعجيل:


1. مشمولان واجد شرايط جهت ارايه درخواست تمديد و تعجيل صرفاً به مراكز وظيفه عمومي شهرستان يا استان محل سكونت خود مراجعه نمايند.


   2.  مشمولاني كه داراي يكي از شرايط تمديد باشند به درخواست آنها حتي در روز اعزام نيز توسط مراكز وظيفه عمومي استان محل سكونت رسيدگي خواهد شد.


   3.  مشمولاني كه تقاضاي تعجيل در موعد اعزام را دارند مي‌بايست در سال اعزام قرار داشته باشند.


  4.    خدمات به مشمولان در زمينه تمديد يا تعجيل صرفاً براي يكبار قابل ارائه خواهد بود.


  5.   رسيدگي به درخواست تمديد و يا تعجيل صرفاً با حضور شخص مشمول امكان پذير مي‌باشد.

 

 

تاريخ درج مطلب: 31/1/1390

منبع: اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا

 

مشمولان غايب چه كساني هستند // تبعات غيبت

    افراد زير به عنوان مشمول غايب محسوب مي‌شوند:
   
1.  مشمولان خدمت وظيفه عمومي كه براي رسيدگي و يا اعزام احضار مي شوند و ليكن در مهلت مقرر كه از طرف سازمان وظيفه عمومي اعلام گرديده خود را معرفي ننمايند.

     
2. دارندگان معافيت موقت چنانچه حداكثر پس از يك ماه از خاتمه مدت اعتبار خود را معرفي نكنند.

    
3. دارندگان برگه اعزام به خدمت چنانچه در موعد اعزام تعيين شده خود را معرفي نكنند.

  
  4. مشمولان ديپلم و پيش دانشگاهي حضوري در صورتيكه در مهلت هاي قانوني- كه بر اساس تاريخ تولد و زمان اخذ مدرك تحصيلي آنان تعيين گرديده است-، مدارك خود را براي معرفي ارسال ننمايند.

    
5.  مشمولان فارغ التحصيل (فوق ديپلم و بالاتر) چنانچه تا 6 ماه پس از فراغت از تحصيل خود را معرفي نكنند.

    
6.  دانشجويان انصرافي ،اخراجي و  ترك تحصيل نموده از دانشگاهها، چنانچه تا 4 ماه پس از تاريخ انصراف، اخراج و ترك تحصيل خود را معرفي ننمايند.

    
7. مشمولاني كه در مقاطع مختلف تحصيلي  بيش از سقف مجاز ادامه تحصيل داده باشند.

    
8. مشمولاني كه بصورت داوطلب آزاد (متفرقه) ادامه تحصيل داده و تحصيل آنان تا بعد از موعد قانوني اعزام ادامه داشته باشد.

  
تذكر: مشمولاني كه در مهلت قانوني درخواست معافيت پزشكي و يا كفالت داده و در مراحل رسيدگي پزشكي و كفالت قرار گرفته‌اند و ليكن از روي عمد و يا بدليل قصور در پيگيري پرونده و عدم حضور در جلسات شوراي پزشكي و هيئت كفالت،  باعث طولاني شدن مراحل رسيدگي شده اند ، چنانچه راي شوراي پزشكي يا هيئت رسيدگي كفالت، به سرباز بودن آنان صادر شود ، در اينصورت در حكم مشمولان غايب بوده و براي آنها برگ اعزام با غيبت صادر خواهد شد.

 

 

    تبعات غيبت:

 

 

   1. مشمولاني كه داراي غيبت هستند در صورت معرفي خودشان، مشمول سه‌ماه اضافه خدمت سنواتي مي‌شوند و در صورتي كه توسط مراجع انتظامي دستگير و به مراكز وظيفه عمومي معرفي شوند مشمول شش‌ماه اضافه خدمت خواهند شد.

   
2. مشمولان غايب، از ادامه تحصيل در مقاطع دانشگاهي محروم شده و براي آنها معافيت تحصيلي صادر نمي‌شود.

   
3. امكان استفاده مشمولان غايب از معافيت كفالت وجود ندارد.

  
4. خدمت مشمولان غايب در دستگاه‌هاي دولتي در قالب امريه امكان‌پذير نمي‌باشد و به اين دسته از مشمولان امريه داده نمي‌شود.

    
5. براي مشمولان غايب، مجوز خروج از كشور براي ادامه تحصيل يا سفرهاي زيارتي، علمي و ورزشي صادر نمي‌شود.

 

                                                                                                               

تاريخ درج مطلب:31/1/1390

 

منبع: اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا

 

 ماده 10 قانون خدمت وظيفه عمومي

ماده 10 قانون خدمت وظيفه عمومي
 برابر ماده 10 قانون خدمت وظيفه عمومي، انجام امور زير در مورد مشمولين وظيفه عمومي مستلزم ارايه مدرك دال بر رسيدگي به وضع مشموليت آنان از سازمان وظيفه عمومي مي‌باشد:

1.      شركت در آزمايشات رانندگي و اخذ گواهينامه.

2.      دريافت هر گونه وام و كمك‌هاي كشاورزي و صنعتي و دامداري و مسكن از طريق وزارتخانه‌ها و موسسات دولتي و وابسته به دولت و نهادهاي قانوني.

3.      كانديدا شدن جهت انتخابات مجلس شوراي اسلامي و ساير شوراها و انجمن‌هاي قانوني.

4.      تحويل اصل گواهي نامه يا پايان‌نامه‌ دوره‌هاي تحصيلي ديپلم و بالاتر از وزارتخانه‌هاي مربوطه.

5.      صدور پروانه كسب و اجازه اشتغال و عضويت در شركت‌هاي تعاوني.

6.      ثبت هر گونه نقل و انتقال غير قهري اموال به طور مستقيم و غيرمستقيم در دفاتر اسناد رسمي.

7.      دريافت مستمري از سازمان‌هاي دولتي و وابسته و نهادهاي قانوني.

8.      استخدام به هر صورت (رسمي، پيماني، روزمزد و خريد خدمت) در وزارتخانه‌ها و موسسات دولتي و وابسته به دولت و نهادهاي قانوني و شركت‌هاي دولتي.

تاريخ درج مطلب: 1/7/1389

دانستنيهاي خدمت وظيفه عمومي ويژه مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور

شرايط معافيت مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور

مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور درصورت داشتن شرايط زير و با پرداخت مبلغ 10 ميليون تومان مي‌توانند از معافيت خدمت وظيفه عمومي درقبال پرداخت وجه استفاده نمايند.

1-      قبل از تاريخ 29/12/1382 از كشور خارج شده باشند.

2-      حداقل دوسال در خارج از كشور اقامت و سكونت داشته باشند.

3-      در هر مرحله حداقل 9ماه در خارج از كشور سكونت داشته باشند.

چند نكته مهم:

1-      مبناي محاسبه اقامت دو ساله در خارج از كشور، بعد از سن 13سالگي مشمول خواهد بود.

2-   مشمولاني كه از تاريخ ابلاغ اوليه مقررات فوق (4/11/82) حداكثر سه‌سال قبل از سن مشموليت وارد كشور شده‌اند، در شمول مقررات قرار مي‌گيرند ليكن كساني كه قبل از تاريخ مذكور (4/11/82) و در زير سن مشموليت وارد كشور شده باشند، در شمول اين مقررات قرار نمي‌گيرند.

3-   تاييد اقامت و سكونت در خارج از كشور به عهده نمايندگي‌هاي جمهوري اسلامي ايران (سفارت و يا كنسول‌گري‌ها) در كشورهاي محل سكونت مشمولان مي‌باشد و پس از آن مي‌بايست به تاييد وزارت امور خارجه (اداره كل امور ايرانيان) برسد.

4-   معافيت مذكور شامل مشمولاني كه به خدمت اعزام شده و فرار كرده‌اند نمي‌شود مگر آنكه به جرم فرار آنها رسيدگي شده و تسويه حساب ارايه نمايند.

مدارك مورد نياز:

1-      گواهي سكونت حداقل دوسال در خارج از كشور

2-      سه قطعه عكس رنگي 3×2 تمام رخ با زمينه كاملاً سفيد كه مشخصات مشمول در پشت آن درج شده باشد .

3-      دو نسخه فتوكپي برابر اصل از شناسنامه مشمول (در صورتي كه توضيحات داشته باشد از تمام صفحات كپي ارايه شود) .

4-      در صورتي كه معافيت از طريق وكيل قانوني مشمول پيگيري مي‌شود، اصل وكالتنامه، اصل شناسنامه و فتوكپي شناسنامه وكيل نيز بايد ارايه شود .

5-      گواهي آخرين مدرك تحصيلي (در صورتي كه مدرك تحصيلي در خارج از كشور اخذ شده باشد ترجه رسمي آن بايد ارايه گردد) .

6-      فتوكپي كارت ملي

7-      فتوكپي برابر اصل گذرنامه يا گذرنامه‌هاي مشمول كه تردد با آنها انجام شده است.

8-      پرداخت هزينه‌هاي مربوط و ارايه فيش آن

 

مراحل رسيدگي به تقاضاي معافيت كفالت مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور

1-      مراجعه مشمول به نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در محل سكونت يا نزديكترين نمايندگي در خارج از كشور .

2-      تكميل فرمهاي مربوط و ارائه مدارك خواسته شده به نمايندگي .

3-      ارسال كليه مدارك از طريق دفتر نمايندگي به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران .

4-      تاييد مدارك رديف سوم از سوي وزارت امور خارجه و ارسال آن به سازمان وظيفه عمومي ناجا .

5-      بررسي مدارك، تكميل پرونده و ارجاع آن به هيئت رسيدگي .

6-      پرداخت هزينه‌هاي مربوط به صدور كارت معافيت و تحويل كارت به مشمول .

ü     افرادي كه شرايط معافيت كفالت را نداشته باشند برگه اعزام به خدمت براي آنها صادر خواهد شد.

شرايط احراز معافيت كفالت:

افرادي كه داراي هر يك از شرايط زير باشند مي‌توانند از معافيت كفالت استفاده نمايند .

1-      پدر بالاي 59 سال سن .

2-      پدر كمتر از 59 سال سن اما نيازمند مراقبت .

3-      مادر فاقد همسر .

4-      جد فاقد فرزند ذكور و اناث و نيازمند مراقبت (پدربزرگ پدري و مادري) .

5-      جده فاقد همسر و فرزند ذكور و اناث (مادربزرگ پدري و مادري) .

6-      برادر بيش از 18 سال فاقد پدر، همسر و فرزند و نيازمند مراقبت .

7-      خواهر بيش از 18 سال فاقد پدر، همسر و فرزند و نيازمند مراقبت .

8-      خواهر مجرد فاقد پدر .

9-      برادر يا خواهر صغير .

10-   قانون جامع حمايت از حقوق معلولان .


 

مراحل رسيدگي به ادعاي بيماري مشمول يا كسان مشمول  ساكن خارج از كشور (معافيت پزشكي)

در حال حاضر رسيدگي به معافيت پزشكي مشمولان يا اعلام نظر درخصوص بيماري بستگان مشمول، توسط شوراي پزشكي واحدهاي وظيفه عمومي در داخل كشور صورت مي‌گيرد ليكن به منظور تسهيل در روند رسيدگي به معافيتهاي پزشكي  مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور و جلوگيري از تردد و مسافرتهاي غيرضروري كه باعث اتلاف وقت و هزينه‌هاي زياد مي‌شود با هماهنگي‌هاي بعمل آمده با مراجع ذيربط مقرر گرديده اين امور نيز در نمايندگي‌هاي منتخب جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور صورت گيرد كه برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي توجيه پزشكان معين انجام شده و چگونگي آن پس از هماهنگي‌هاي مربوط به شرح ذيل خواهد بود.

1-      مراجعه مشمول به نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در محل سكونت يا نزديكترين نمايندگي در خارج از كشور .

2-      تكميل فرمهاي مربوط و ارائه مدارك خواسته شده به نمايندگي .

3-      پرداخت هزينه‌هاي مربوط.

4-      تعيين نوبت براي مشمول جهت شركت در جلسه معاينه پزشكي از سوي نمايندگي .

5-      اخذ نظريه تخصصي از بيمارستان تعيين شده در خارج از كشور و شركت در جلسه پزشكان معين (در صورت نياز) .

6-      تنظيم نظريه پيرامون وضعيت جسمي و بيماري مشمول يا كسان مشمول با تاييد نمايندگي .

7-      ارسال كليه مدارك از طريق نمايندگي به وزارت امور خارجه .

8-      تاييد و ارسال مدارك رديف هفت از طريق وزارت امور خارجه به سازمان وظيفه عمومي ناجا .

9-      بررسي و طرح پرونده در شوراي پزشكي مركز وظيفه عمومي تهران بزرگ و صدور راي .

10-   اعلام نتيجه راي شوراي پزشكي به وزارت امور خارجه يا وكيل قانوني مشمول براي پرداخت هزينه‌هاي درنظر گرفته شده .

11-   صدور كارت معافيت و تحويل آن به وزارت امور خارجه يا وكيل قانوني مشمول .

ü    در صورت منفي بودن راي شوراي پزشكي، برگ اعزام براي مشمول صادر و به وزارت امور خارجه يا وكيل قانوني مشمول تحويل خواهد شد.


 

مراحل رسيدگي به درخواست معافيت دانش‌آموزي مشمولان ساكن خارج از كشور

1-   دريافت گواهي اشتغال به تحصيل از مدرسه محل تحصيل و تاييد آن در قالب فرم مربوط از سوي وزارت امورخارجه و مركز امور بين‌الملل و مدارس خارج از كشور (وابسته به وزارت آموزش و پرورش ايران) و ارايه مدارك ذكر شده به سازمان وظيفه عمومي ناجا .

2-   صدور معافيت تحصيلي دانش آموزي براي مشمول و ارائه آن به مركز امور بين‌الملل و از آن طريق به پليس گذرنامه براي تردد مشمول به داخل كشور .

توضيح:

برابر ماده 19 آيين نامه اجرايي بخش معافيت تحصيلي قانون خدمت وظيفه عمومي، دانش‌آموزاني كه قبل از رسيدن به سن مشموليت از كشور خارج و در دوره دبيرستان مشغول به تحصيل شده باشند در صورتي كه تحصيل آنان واجد شرايط مشمولان مشابه در داخل كشور بوده و مورد تاييد وزارت آموزش و پرورش قرار گيرد مي‌توانند از معافيت تحصيلي استفاده نمايند.


 

مراحل رسيدگي به درخواست معافيت دانشجويي مشمولان ساكن خارج از كشور

1-  دريافت گواهي اشتغال به تحصيل از دانشگاه محل تحصيل و تاييد آن در قالب فرم مربوط از سوي وزارت علوم تحقيقات و فناوري يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و ارائه آن به سازمان وظيفه عمومي ناجا .

2-  صدور معافيت تحصيلي دانشجويي و ارائه به وزارت‌خانه‌هاي مذكور و از آن طريق به پليس گذرنامه براي تردد مشمول به داخل كشور .

توضيح:

طبق ماده 21 آيين نامه اجرايي بخش معافيت تحصيلي قانون خدمت وظيفه عمومي، مشمولاني كه در خارج از كشور موفق به اخذ ديپلم شده باشند چنانچه در رشته‌هاي مورد تاييد وزارت علوم تحقيقات و فناوري، يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و برابر مقررات و ضوابط آن وزارتخانه‌ها مشغول به تحصيل شده يا بشوند تا رسيدن به درجه دكتري مي‌توانند از معافيت تحصيلي استفاده نمايند .


 

تردد مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور

1-   كليه كساني كه قبل از تاريخ 29/12/82 از كشور خارج شده‌اند، مي‌توانند سالي يكبار و حداكثر بمدت 3ماه به كشور تردد نمايند .

-     مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور كه قصد دارند بصورت ترانزيت وارد فرودگاه‌هاي كشور شوند و گذرنامه آنان ممهور به مهر ترانزيت مي‌شود اجازه دارند در هر سال يكبار از امتياز ترانزيت نيز استفاده نمايند.

2-   دانشجوياني كه تا پايان شهريور ماه 1385 از كشور خارج شده و در يكي از دانشگاه‌هاي معتبر جهان و مورد تاييد وزارت علوم تحقيقات و فناوري يا وزارت بهداشت اشتغال به تحصيل دارند، مي‌توانند سالي دو بار جمعاً حداكثر بمدت سه ماه به كشور تردد نمايند.


  تاريخ درج مطلب: 11/5/1389

  منبع: اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا

 

            منبع: اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا

 

تعرفه‌هاي جديد صدور انواع كارت معافيت دايم خدمت وظيفه عمومي در سال 1389  

گروه ناجا-سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي به استناد جزء (ج) بند 3 ماده واحده قانون بودجه سال 1389 كل كشور، تعرفه‌هاي جديد صدور انواع كارت معافيت دايم براي مشمولاني كه با استفاده از تسهيلات پيش بيني شده در قانون، از انجام خدمت وظيفه عمومي معاف مي‌شوند به شرح ذيل اعلام مي‌گردد.
 
مهدی کریمی - mahdi karimi 90/03/15
یکي از روزها، پادشاه سه وزيرش را فراخواند و از آنها درخواست کرد کار عجيبي انجام دهند :

از هر وزير خواست تا کيسه اي برداشته و به باغ قصر برود و اينکه اين کيسه ها را براي پادشاه با ميوه ها و محصولات تازه پر کنند.

همچنين از آنها خواست که در اين کار از هيچ کس کمکي نگيرند و آن را به شخص ديگري واگذار نکنند...

وزراء از دستور شاه تعجب کرده و هر کدام کيسه اي برداشته و به سوي باغ به راه افتادند !

وزير اول که به دنبال راضي کردن شاه بود بهترين ميوه ها و با کيفيت ترين محصولات را جمع آوري کرده و پيوسته بهترين را انتخاب مي کرد تا اينکه کيسه اش پر شد...

اما وزير دوم با خود فکر مي کرد که شاه اين ميوه ها را براي خود نمي خواهد و احتياجي به آنها ندارد و درون کيسه را نيز نگاه نمي کند، پس با تنبلي و اهمال شروع به جمع کردن نمود و خوب و بد را از هم جدا نمي کرد تا اينکه کيسه را با ميوه ها پر نمود...

و وزير سوم که اعتقاد داشت شاه به محتويات اين کيسه اصلا اهميتي نمي دهد کيسه را با علف و برگ درخت و خاشاک پر نمود !!!

روز بعد پادشاه دستور داد که وزيران را به همراه کيسه هايي که پر کرده اند بياورند و وقتي وزيران نزد شاه آمدند، به سربازانش دستور داد، سه وزير را گرفته و هرکدام را جدا گانه با کيسه اش به مدت سه ماه زنداني کنند...!!!

شما کیسه خود را چگونه پر می کنید ...؟

شبكه خبری بی.بی.سی روز سه شنبه گزارش داد: روانشناسان می گویند زنانی كه رابطه خوبی با پدر خود دارند با مردی شبیه پدر خود ازدواج می كنند.
به گزارش بی.بی.سی، روانشناسان می گویند برای برخی از زنان، مردانی كه قیافه ای شبیه به پدرشان داشته باشد، از عوامل اصلی جذابیت تلقی می شود.

این پژوهشگران دریافته اند زنانی كه در دوران كودكی با خوشرفتاری های پدر خود روبه رو بوده اند، جذب مردانی می شوند كه چهره ای شبیه به پدرشان دارند.

اما دربرابر، این موضوع در زنانی كه رابطه خوبی با پدرشان نداشته اند، صدق نمی كند.

این تحقیق كه توسط یك روانشناس دانشگاه "دورهام" درانگلیس انجام شده است، درشماره اخیر مجله "تكامل و رفتار انسان" منتشر شده است.

دكتر "لیندا بوثروید" نویسنده این گزارش تحقیقی می گوید كه این یافته ها به دانسته های ما در مورد اینكه چگونه جذب تیپ خاصی از افراد می شویم، می افزاید.

وی می گوید كه چنین دانسته هایی می تواند در زمینه هایی چون مشاوره زناشویی و روابط دو جنس به كار آید.

دراین تحقیق به یك گروه از زنان عكس هایی از مردان داده شد و از آنها خواسته شد تا هر عكس را بر اساس میزان جذابیت رتبه بندی كنند و امتیازاتی كه آنها به عكس های مختلف داده بودند، با نوع رابطه آنها با پدرشان مورد بررسی قرار گرفت.

پژوهشگران جزییات چهره این مردان از جمله پهنای بینی و لب را با تصویر چهره پدران این زنان مقایسه كردند و آنها دریافتند زنانی كه گفته بودند رابطه مثبت و بیشتری با پدرانشان داشته اند، بیش از دیگران، مردانی را كه چهره شان شبیه پدرشان بوده اند، جذاب دانسته اند.

این مطالعه اولین تحقیق از نوع خود به شمار می رود كه از بررسی چهره برای ارزیابی شباهت چهره ها بهره گرفته است.

دكتر "بوثروید" می گوید كه پیشتر تصور می شود انتخاب شریك زندگی شبیه والدین به دلیل تاثیرگذاری از والدین بوده است.

ولی وی می گوید كه این تحقیق نشان می دهد عوامل هیجانی بسیاری در این زمینه دخیل هستند.

دكتر "جرج فیلدمن" روانشناس و استاد دانشگاه باكینگهام شایر می گوید این نتایج "بسیار قابل توجه" بوده است.

وی می گوید كه به نظر می رسد زنانی كه به افراد شبیه پدرشان گرایش می یابند ممكن است رفتاری همچون پدر خود نیز داشته باشند.

دكتر فیلدمن می گوید: "این گزارش نشان می دهد مفهوم جذابیت برای هر فرد متاثر از عوامل محیطی است. درك تلقی افراد از جذابیت از این نظر بسیار اهمیت دارد كه شما را وا می دارد برای آینده خود و فرزندان تان تصمیم بگیرید".

مهدی کریمی - mahdi karimi 90/03/15

 

Entrepreneurship and sponsorships

Gomez on the set of her music video for "Tell Me Something I Don't Know" in July 2008

Gomez was part of Sears back-to-school fashion ad campaign.[63] As part of the campaign Gomez was featured in the television commercials. In August 2009, Gomez also hosted the "Sears Arrive Air Band Casting Call" – to select five people for the first-ever "Sears Air Band", which performed at the 2009 MTV Video Music Awards.[64]

In October 2008, Gomez launched her own production company, July Moon Productions, and partnered with XYZ Films to create star vehicles for Gomez. As part of the agreement Gomez will have the opportunity to be able option articles, hire writers and create talent packages to shop to studios.[65][66] Also, as part of the deal, "XYZ Films will allow Gomez to star in and produce at least two films.[60] Variety reported that: "In August, XYZ [Films] inked a similar deal with Time Inc. and management-production company the Collective to finance the development of the print media giant's content for the bigscreen [...] As part of the July Moon-XYZ deal, [Selena] Gomez will have the ability to cherry-pick projects from the vast Time Inc. library, which includes Time, Sports Illustrated, Fortune and Life."[66]

In October 2009, Gomez announced her plan to launch her own fashion line, called "Dream Out Loud by Selena Gomez". The clothing line launched in the fall of 2010.[67][68] The collection consists of and features bohemian dresses, floral tops, jeans, skirts, jackets, scarves and hats, all made from recycled or eco-friendly materials.[69][70] Gomez said that the line will reflect her own personal style and described the clothing as being "pretty, feminine, and bohemian," and: "With my line, I really want to give the customer options on how they can put their own looks together [...] I want the pieces that can be easy to dress up or down, and the fabrics being eco-friendly and organic is super important [...] Also, the tags will all have some of my inspirational quotes on them. I'm just looking to send a good message."[67][70] Gomez, who has no background in fashion, teamed up with designers Tony Melillo and Sandra Campos, both who have worked with big-name fashion houses.[68] Gomez said of the partnering: "When I met Tony and Sandra, I was instantly comfortable with them and now they are just like family to me [...] They are so creative and I love how I can just call them up whenever and talk to them about everything, even if it's just about changing a button [...] They've been so cool about everything."[67][68][69][70] The brand will be manufactured by, Melillo and Campos teamed with New York-based Adjmi Apparel and formed by Adjmi CH Brands LLC; which is the holding company for the brand.[71]

Filmography

Film

Year Title Role Notes
2003 Spy Kids 3-D: Game Over Waterpark Girl Minor role
2005 Walker, Texas Ranger: Trial by Fire Julie Television movie
2006 Brain Zapped Emily Grace Garcia Television movie
2008 Another Cinderella Story Mary Santiago Direct-to-video
Main role
2008 Horton Hears a Who! Helga (Voice)
2009 Princess Protection Program Carter Mason Disney Channel Original Movie
Main role
2009 Wizards of Waverly Place: The Movie Alex Russo Disney Channel Original Movie
Main role
2009 Arthur and the Vengeance of Maltazard Princess Selenia (Voice)
(Replaced
Madonna)
2010 Ramona and Beezus[72] Beatrice "Beezus" Quimby Main role
2011 Monte Carlo[73] Grace Bennett/Cordelia Winthrop Scott Main role
2011 The Muppets Herself Cameo appearance

Television

Year Title Role Notes
2002–2003 Barney & Friends Gianna Recurring role
2006 The Suite Life of Zack & Cody Gwen "A Midsummer's Nightmare" (Season 2, episode 22)
2007–2008 Hannah Montana Mikayla "I Want You to Want Me... to Go to Florida" (Season 2, episode 13)
"
That's What Friends Are For?" (Season 2, episode 18)
"
(We're So Sorry) Uncle Earl" (Season 2, episode 22) (uncredited)
2007–present Wizards of Waverly Place Alex Russo Lead role
2009 The Suite Life on Deck Alex Russo "Double-Crossed" (Season 1, episode 21)
2009 Sonny With a Chance Herself "Battle of the Networks' Stars" (Season 1, episode 13)
2011 So Random! Herself

Music videos

Year Title Artist Notes
2008 "Burnin' Up" Jonas Brothers Played Nick Jonas' love interest
2011 "The Dance Routine" The Midnight Beast Cameo

Discography

Singles

Year Song Chart positions Album
US CAN
2008 "Tell Me Something I Don't Know" 58 Another Cinderella Story
2009 "Magic" (Originally by Pilot) 61 86 Wizards of Waverly Place
As a featured artist
2009 "Whoa Oh!" (with Forever The Sickest Kids) Non-album single
2009 "One and the Same" (with Demi Lovato) 82 Disney Channel Playlist
2009 "Send It On" (with Demi Lovato, Jonas Brothers, and Miley Cyrus) 20 Non-album song

Other songs

Year Song Album
2006 "Brain Zapped" Brain Zapped
2008 "Cruella de Vil" Disneymania 6
2008 "Tell Me Something I Don't Know" Another Cinderella Story
2008 "New Classic" (featuring Drew Seeley) Another Cinderella Story
2008 "Bang a Drum" Another Cinderella Story
2008 "New Classic" (Live) (featuring Drew Seeley) Another Cinderella Story
2008 "Fly to Your Heart" Tinker Bell
2009 "One and the Same" (with Demi Lovato) Disney Channel Playlist
2009 "Everything Is Not What It Seems" Wizards of Waverly Place
2009 "Disappear" Wizards of Waverly Place
2009 "Magical" Wizards of Waverly Place
2009 "Magic" Wizards of Waverly Place
2010 "Trust in Me" (From Disney's The Jungle Book) Disneymania 7

Music videos

Awards and nominations

Year Award Category Work Outcome
2008 Alma Award[74] Outstanding Female Performance in a Comedy Television Series Wizards of Waverly Place Nominated
Imagen Awards[75] Best Actress – Television
2009 NAACP Image Awards[76] Outstanding Performance in a Youth/Children's Program – Series or Special
Nickelodeon Kids' Choice Awards[77] Favorite TV Actress Won
Young Artist Award[78] Best Performance in a TV Movie, Miniseries, or Special – Leading Young Actress Another Cinderella Story
Best Performance in a TV Series – Leading Young Actress Wizards of Waverly Place Nominated
Best Performance in a Voice-over Role Horton Hears a Who!
Teen Choice Awards[79] "Choice Summer- Celebrity Dancer" Another Cinderella Story Won
"Choice Summer – TV Star-Female" Princess Protection Program
"Choice Other Stuff – Red Carpet Icon: Female" Herself
Imagen Awards[80] Best Actress – Television Wizards of Waverly Place Nominated
Alma Award[81] Special Achievement Comedy – Television – Actress Won
Nickelodeon Australian Kids' Choice Awards[82] Fave International TV Star Nominated
2010 Gracie Award[83] Outstanding Female Rising Star in a Comedy Series Won
NAACP Image Awards[84] Outstanding Performance in a Youth/Children's Program – Series or Special Nominated
Nickelodeon Kids' Choice Awards[85] Favorite TV Actress Won
Young Artist Award[86] Best Performance in a TV Movie, Miniseries, or Special – Leading Young Actress Princess Protection Program Nominated
BET Awards[87] YoungStars Award Wizards of Waverly Place
American Latino Awards[88] Favorite American Latino Actor
Teen Choice Awards[89] Choice TV Actress: Comedy Won
Choice Red Carpet Fashion Icon: Female Herself
Choice Summer: Movie Star- Female Ramona and Beezus Nominated
Imagen Awards[90] Best Actress – Television Wizards of Waverly Place: The Movie
Nickelodeon Australian Kids' Choice Awards[91] Fave TV Star Wizards of Waverly Place Won
2011 NAACP Image Awards[92] Outstanding Performance in a Youth/Children's Program – Series or Special Nominated
Nickelodeon Kid's Choice Awards[93] Favorite TV Actress Won
Favorite Female Singer Herself Nominated
مهدی کریمی - mahdi karimi 90/03/15

Selena Gomez

Selena Gomez

Gomez at The Sixth Annual Hollywood Style Awards in October 2009
Background information
Birth name Selena Marie Gomez
Born July 22, 1992 (1992-07-22) (age 18)
Grand Prairie, Texas, U.S.
Genres Pop rock, dance-pop, electropop
Occupations Actress, singer-songwriter, musician, fashion designer
Instruments Vocals, Piano, Guitar, Drums
Years active 2002–present
Labels Hollywood
Associated acts Selena Gomez & the Scene Forever the Sickest Kids
Website selenagomez.com

Selena Marie Gomez (born July 22, 1992)[1] is an American actress, singer, and entrepreneur, best known for portraying Alex Russo in the Emmy Award-winning Disney Channel television series Wizards of Waverly Place. She subsequently ventured into feature films and has starred in the television movies Another Cinderella Story, Wizards of Waverly Place: The Movie, and Princess Protection Program. She made her starring theatrical film debut in Ramona and Beezus.

Her career has expanded into the music industry; Gomez is the lead singer and founder of the pop band Selena Gomez & the Scene, which has released two RIAA Gold certified studio albums, Kiss & Tell and A Year Without Rain.[2] As of April 2011, The band has sold 1,354,000 albums in the United States.[3] Gomez has also contributed to the soundtracks of Tinker Bell, Another Cinderella Story and Wizards of Waverly Place after signing a record deal with Hollywood Records. In 2008, Selena Gomez was designated a UNICEF Goodwill Ambassador.[4]

Early life

Gomez was born in Grand Prairie, Texas.[1] She is the daughter of former stage actress Mandy Teefey (née Cornett) and Ricardo Joel Gomez.[5][6][7] Her father is Mexican American and her mother is of half Italian descent.[8][9] Regarding her Hispanic heritage, Gomez said: "My family does have Quinceañeras, and we go to the communion church. We do everything that's Catholic, but we don't really have anything traditional except [that we] go to the park and have barbeques on Sundays after church."[10] Her birth parents divorced when she was five years old, and she was raised as an only child by her working mother.[5][11] In 2006, Mandy remarried Brian Teefey.[12] She is named after Tejano singer Selena.[13] In a 2009 interview with People, Gomez mentioned that she developed an early interest in acting from watching her mother prepare for and act in theater productions.[11] She earned a high school diploma through homeschooling in May 2010.[14] Gomez began wearing a purity ring when she was 12 years old, and then removed it in 2010.[15]

Acting career

2002–2006: Barney & Friends and early work

Gomez began her acting career at age seven, playing Gianna on Barney & Friends.[16] She later had minor roles in Spy Kids 3-D: Game Over and the TV film Walker, Texas Ranger: Trial By Fire. Gomez also starred in the television movie Brain Zapped.

In 2004, Gomez was discovered by the Disney Channel in a nationwide scouting.[17] Gomez appeared as a guest star on The Suite Life of Zack & Cody and had a guest appearance – that later turned into a recurring role – on Hannah Montana from season's two to three. Gomez previously taped two different pilots that were spin-offs to two previous Disney series.[18] The first one, What's Stevie Thinking?, was the spin-off to Lizzie McGuire. Gomez played Stevie Sanchez, Miranda Sanchez's little sister. The other show was titled Arwin!, the spin-off to The Suite Life of Zack & Cody, in which she played Alexa. Neither series was picked up.

2007–2009: Wizards of Waverly Place and rise to fame

Gomez on the studio set of Wizards of Waverly Place before filming an episode for the show's first season in April 2007

In early 2007 Gomez was cast in the Disney Channel series Wizards of Waverly Place as one of the three main characters, Alex Russo. The show premiered to an audience of 5.9 million, becoming a hit. Many news outlets began dubbing Gomez the next 'Miley Cyrus' causing some controversy and a reported 'feud'. Gomez clarified that there was no feud and that she was flattered by the comparison, saying: "It's a little overwhelming, but I think really, it's a compliment. She's obviously extremely successful, and I think she's a wonderful performer ... So being compared to her, I was very, very flattered."[19]

In 2008, Gomez appeared in Another Cinderella Story, the direct-to-DVD sequel to the 2004 Hilary Duff film, opposite Drew Seeley. She also had a minor voiceover role as one the Mayor's ninety-six daughters in Horton Hears a Who! which released in March of that year. In April, Lacey Rose, of Forbes ranked Gomez as being fifth on their "Eight Hot Kid Stars To Watch" list; and Rose described Gomez as having been "a multitalented teen".[20]

In June, 2009, Gomez did a guest appearance as herself in one episode of best friend Demi Lovato's Disney Channel television show, Sonny with a Chance, entitled "Battle of The Network Stars". That same month Gomez appeared alongside Lovato in the made-for-television Disney Channel movie, Princess Protection Program.[21] The telecast garnered 8.5 million viewers becoming, at the time, the third most watched Disney Channel Original Movie.[22] One month later, Gomez, along with two cast members of Wizards of Waverly Place appeared in a television three-way cross-over episode with Hannah Montana and The Suite Life on Deck, entitled Wizards on Deck with Hannah Montana. On August 28, two month after appearing in Princess Protection Program, Gomez appeared in Wizards of Waverly Place: The Movie, a made-for-television film based on the show.[23] The film premiered to an audience of 11.4 million viewers becoming cable's No. 1 scripted telecast of 2009 and Disney Channel's second most-viewed film premiere after High School Musical 2.[24] In February 2009, Gomez signed on to star as one of the two female leads in Ramona and Beezus, a film adaption of the children's novel series by Beverly Cleary.[25][26] Gomez stated that she felt no pressure in taking more adult roles: "I think I’m fully aware of my audience and I’m still just a kid myself. I wouldn’t do a role I don’t feel comfortable doing or that my audience wouldn’t feel comfortable seeing."[27]

2010–present: Focus on film

Selena on location in Paris, France filming Monte Carlo in June 2010

Gomez's first theatrical film Ramona & Beezus premiered on July 23, 2010 and met with generally positive reviews.[28] In March, 2010, Variety reported that Gomez was set to star as one of the three lead roles in Monte Carlo, alongside Leighton Meester and Katie Cassidy.[29] In the film Gomez plays Grace, a girl who’s “mistaken for a socialite while on a trip to Paris.”[30] To prepare for the role Gomez learned how to play polo and also took two weeks of vocal training to learn two different British accents.[31][32] The same year Gomez confirmed that the fourth season of her hit Disney Channel show, Wizards of Waverly Place, would be its last.

In February 2011, Deadline.com reported that Universal Pictures and Strike Entertainment had acquired the novel Thirteen Reasons Why by Jay Asher with Gomez attached to the lead.[33] That same month TV Guide reported that Gomez would make a cameo in the upcoming Muppets film.[34] Production for the final season of Wizards of Waverly Place came to a wrap on May 14, 2011.[35] Gomez is set to co-host the 2011 MuchMusic Video Awards on June 19.[36]

Music career

2009: Solo career

In 2008, Gomez recorded a cover of "Cruella de Vil"—which included a music video—for the compilation album DisneyMania 6. Gomez recorded three songs for the Another Cinderella Story soundtrack, which Gomez appears in. Gomez also recorded "Fly to Your Heart" for the 2008 animated film Tinker Bell. In July 2008 – before Gomez' sixteenth birthday, she signed a recording deal with Hollywood Records, a music label owned by Disney.[37] In 2009, Gomez recorded "One and the Same" for Princess Protection Program as a duet with Lovato – they both appear in the film.[38] Gomez recorded four songs, one of which was a cover, for the Wizards of Waverly Place soundtrack, only one single (Magic) from the album was released. In May, of the same year, Gomez was featured – with Forever the Sickest Kids, on a duet version of the non-album song "Whoa Oh!".[39]

2009–present: Selena Gomez & the Scene

Formed in 2009, Selena Gomez & the Scene (aka Selena & The Scene) is a teen pop band which consists of Selena Gomez on vocals, Ethan Roberts on guitar, Joey Clement on bass, Greg Garman on drums and Dane Forrest on keyboards. Kiss & Tell is the band's debut studio album and was released on September 29, 2009 by Hollywood Records. On March 5, 2010, the album was certified Gold by RIAA.[2] The album's single, "Naturally", was certified Platinum by the RIAA on July 15, 2010.[2] The band's second album A Year Without Rain was released on September 17, 2010. The record debuted on the Billboard 200 at number 4, selling 66,000 copies. On January 19, 2011, the album was certified Gold by RIAA.[2] The band's third album When the Sun Goes Down, previously titled Otherside, is set to hit shelves on June 28, 2011.[40] Gomez confirmed via her official Twitter that their lead single will be titled "Who Says". The single was previously scheduled to premiere live on On Air with Ryan Seacrest March 10, but was pushed up two days early to March 8. The accompanying music video, which was directed by Chris Applebaum, premiered on Disney Channel March 11.[41][42] The single was certified Gold by RIAA on June 9, 2011.[2]

Other projects

Philanthropy

Gomez was involved in the UR Votes Count campaign which encouraged teenagers to learn more about 2008 presidential candidates Barack Obama and John McCain.[43] In October 2008, Gomez participated in St. Jude's Children's Hospital "Runway For Life" benefit.[44] Gomez is a spokesperson for Borden Milk; she is featured in the campaign's print and television ads.[45] She is the ambassador of DoSomething.org after being involved with the charity Island Dog, which help dogs in Puerto Rico.[46] She got involved while filming Wizards of Waverly Place: The Movie in Puerto Rico.[47] Gomez is a spokesperson for State Farm Insurance, and is featured in their TV commercials; which air on the Disney Channel, to raise awareness of being a safe driver.[48] Gomez is also involved with the charity RAISE Hope For Congo, the charity helps raise awareness about the violence against Congolese women, in the Congo.[49]

In October 2008, Gomez was named UNICEF's spokesperson for the Trick-or-Treat for UNICEF campaign, which encouraged children to raise money on Halloween to help children around the world.[4] She said that she was "extremely excited" to "encourage other kids to make a difference in the world."[4]

In August 2009, a 17-year-old Gomez became the youngest UNICEF ambassador ever, passing fellow songstress Hayley Westenra, who had been 18. In her first official field mission, Gomez traveled to Ghana on September 4, 2009 for a week to witness first-hand the stark conditions of vulnerable children that lack vital necessities including clean water, nourishment, education and healthcare.[50][51] Gomez explained during an interview with Associated Press that she wanted to use her star power to bring awareness to Ghana: “That’s why I feel very honored to have a voice that kids listen to and take into consideration [...] I had people on my tour asking me where IS Ghana, and they Googled it […] and because I went there, they now know where Ghana is. So it’s pretty incredible.”[51][52] Gomez said of her role as ambassador that: "Every day 25,000 children die from preventable causes. I stand with UNICEF in the belief that we can change that number from 25,000 to zero. I know we can achieve this because every moment, UNICEF is on the ground providing children with the lifesaving assistance needed to ensure zero becomes a reality."[50]

Gomez was named spokesperson for UNICEF's 2009 Trick-or-Treat campaign, for the second year in a row.[53] Gomez, who raised over $700,000 for the charity in 2008, stated that she hopes to be able to raise 1 million dollars in 2009.[51] Gomez participated in a celebrity auction[54] and hosted a live web cast series on Facebook in support of the Trick-or-Treat for UNICEF campaign.[55] Gomez will return as the UNICEF spokesperson for the 60th anniversary of Trick-or-Treat for UNICEF campaign in 2010.[56]

Gomez is involved in Disney's Friends for Change, an organization which promotes "environmently-friendly behavior", and appears in its public service announcements to raise awareness for the cause on the Disney Channel.[57] Gomez, Demi Lovato, Miley Cyrus, and the Jonas Brothers recorded "Send It On", a charity single which serves as the theme song for Disney's Friends for Change in 2009. The song debuted on the Hot 100 at number twenty.[58][59] Disney's Friends For Change will direct all of its proceeds from "Send it On" to environmental charities to the Disney Worldwide Conservation Fund.[58] On October 6, 2009, Gomez made a surprise visit to a Los Angeles elementary school as part of the "A Day Made Better" program that was sponsored by OfficeMax.[60] During her visit, Gomez gave the school an award, and gave them $1,000 worth of school supplies. Gomez spent the day with the students and talked about the importance of giving back to the community.[60][61]

Selena Gomez is also the owner of five rescue dogs and describes herself as a "huge animal-lover".[62]

 

مهدی کریمی - mahdi karimi 90/03/15

سلنا گومز

سلنا گومز
Selena Gomez 2009.jpg
سلنا گومز، ۲۰۰۹
نام اصلی سلینا ماری گومز
زمینه فعالیت بازیگر، خواننده، نوازنده، ترانه‎سرا، دوبلر، رقاص
ملیت Flag of the United States.svg ایالات متحده
تولد ۲۲ ژوئیهٔ ۱۹۹۲(۱۹۹۲-07-۲۲) ‏(۱۸ سال)
۳۱ تیر ۱۳۷۱
گراند پرایری، تگزاس، آمریکا
محل زندگی تگزاس آمریکا
سال‌های فعالیت ۲۰۰۲ - اکنون
وب‌گاه رسمی http://www.selenagomez.com

سلنا ماری گومز ((به انگلیسی: Selena Marie Gomez)؛ زادهٔ ۲۲ ژوئیه ۱۹۹۲(‎۳۱ تیر ۱۳۷۱) در گراند پرایری، تگزاس، آمریکا) بازیگر و خواننده اهل آمریکا است. او بیشتر به خاطر بازی در نقش آلکس روسو در سریال کمدی «جادوگران سرزمین لرزان» از شبکه دیزنی به شهرت رسیده‌است. وی بازیگری را با نقش آفرینی در فیلم‌های تلویزیونی شروع کرد. جدیدترین آلبوم وی a year without rain نام دارد.

زندگی شخصی

نام مادر وی مندی تیف بوده و اصلا ایتالیایی تبار است. مادر گومز دارای سابقه بازیگری نیز بوده پدر وی، ریکاردو گومز، اصلیت مکزیکی دارد.پدر و مادر سلینا وقتی که وی ۵ ساله بوده از هم جدا شدند. مادر وی دوباره در سال ۲۰۰۶ ازدواج کرد.سلنا دیپلم دبیرستان خود را در می 2010 از طریق تحصیل در منزل دریافت کرد.او مسیحی کاتولیک است و در سن 12 سالگی حلقه ی خلوص مسیحیان(Purity ring) را بدست کرد ولی در سال 2010 آن را دراورد.سلنا پنج سگ نجات یافته دارد و خود را " عاشق حیوانات بزرگ " میداند.

فعالیت‌های شغلی

سلنا گومز، فعالیت‌های بازیگری، خوانندگی، نوازندگی و همچنین شاعری و دوبلری یک کارتون به اسم هورتون را دارد. بازی در نقش مری سانتیاگو در فیلم another cinderella story و رقصیدن زیبا و بی نظیر وی همراه با اندرو سیلی، موجب شد تا وی شهرت بسیار خوبی پیدا کند. اکنون وی به یکی از بزرگ‌ترین ستارگان جوان امریکا تبدیل شده است.

بازیگری

سلنا گومز، ۲۰۰۷

وی شغل بازیگری خود را در سن ۷ سالگی با بازی در فیلم بارنی و دوستان اغاز کرده. سپس عهده دار نقش مکملی در فیلم بازی تمام شده شد. در سال ۲۰۰۴ استعداد وی مورد توجه عوامل شبکه والت دیزنی قرار گرفت وی ابتدا به عنوان بازیگر مهمان در چند فیلم از جمله هانامونتانا Hannah Montana و مجموعه زندگی زاک وکدی The Suite Life of Zack & Cody بازی کرد. سپس عهده دار نقش اصلی در مجموعه Wizards of Waverly Place شده حضور وی در مجموعه Disney Channel movie در سال ۲۰۰۹ سبب شد تا این مجموعه به بیش از۱۱٫۴ میلیون بیننده در اولین قسمت خودش دست یابد. از دیگر کارهای وی، بازی در نقش اول another cinderella story و بازی در نقش اول فیلم princess protection که نقش اول را با demi lovato با هم بازی میکردند. وی به تازگی فیلمی بازی کرده به نام Ramona and Beezus که Joey King در آن نقش Ramona و سلنا نقش خواهر بزرگترش Beezus را بازی میکند. این فیلم سینمایی برگرفته از رمان های متعدد Ramona & Beezus ساخته شده است که به تازگی نیز به روی پرده رفته است. monte carlo فیلم دیگری است که در دست ساخت است ودر تابستان 2011 به روی پرده خواهد رفت

موسیقی

فعالیت فردی

در سال 2008 گومز موزیک ویدیو Cruella de Vi را برای آلبوم تلفیقی DisneyMania 6 کمپانی دیسنی و سه تک آهنگ برای موسیقی متن فیلم Another Cinderella Story ضبط کرده است.او همچنین ترانه ی Fly to Your Heart برای انیمیشن Tinker Bell سال 2008 را خوانندگی کرد.سلنا در ماه جولای سال 2008 یعنی قبل از تولد شانزده سالگی اش باHollywood Records (از زیر مجموعه های کمپانی دیسنی Disney)قرار داد بست. در سال 2009, گومز ترانه ی One and the Same را با دمی لواتو( Demi Lovato)برای فیلم "برنامه ی حفاظت از شاهزاده" (Princess Protection Program) همخوانی کرد.

فعالیت گروهی

سلینا گومز عضو گروه پاپ نوجوانان Selena Gomez & the Scene است.اعضای گروه شامل سلنا گومز-خواننده-اتان رابرتز(Ethan Roberts)-گیتار- جوی کلمنت (Joey Clement) -گیتار برقی- گرگ گارمن (Greg Garman)-طبل-ودن فارست (Dane Forrest)-کیبورد- می باشد. این گروه تا به حال 2 آلبوم استودیویی به نام های Kiss And Tell و A Year Without Rain منتشر کرده است.آلبوم Kiss And Tell در 29 سپتامبر 2009 از طریق کمپانی ضبط Hollywood Records منتشر شد که در 5 مارس 2010 موفق به گواهینامه گلد از طرف انجمن صنفی ضبط موسیقی آمریکا(RIAA) شد.تک آهنگ "Naturally" آلبوم نیز در 15 جولای همان سال نشان پلاتینیوم (آرآی ای ای )رااز آن خود کرد.این گروه دومین آلبوم خود(A Year Without Rain)را در 17 سپتامبر 2010 منتشر کرد که در همان آغاز با 66000 نسخه فروش چهارمین آلبوم پرفروش در لیست بیلبورد 200 (Billboard 200 ) آمریکا شد.سومین آلبوم باند با نام "Otherside" در 28 جون 2011 منتشر خواهد شد.

آلبوم شناسی

 • Kiss & Tell (2009)
 • A Year Without Rain (2010)
 • other side(در 28 جون 2011 منتشر خواهد شد)

فیلم‌شناسی

 • Spy Kids ۳-D: Game Over (2003)
 • Walker, Texas Ranger: Trial by Fire (2005)
 • Brain Zapped (2006)
 • Horton Hears a Who! (2006)
 • Another Cinderella Story (2008)
 • Princess Protection Program (2009)
 • Wizards of Waverly Place The Movie (2009)
 • Ramona and Beezus (2010)
 • Barney & Friends (2002-2003) (سریال تلویزیونی)
 • 2011وWizards of Waverly Place (2007) (سریال تلویزیونی)
 • on deck 2010
 • ramona&beezus 2010
 • monte carlo 2011 (تابستان 2011)
مهدی کریمی - mahdi karimi 90/03/15

1- مسجد قدس با طراحی مشکوک. از قول اهالی اون منطقه نقل قول شده بود که هنگام ساخت این بنا مردم گمان میکردند که شاید این یک موزه یا یک کلیسا باشد اما بعد از کامل شدن پرژه با تعجب صدای اذان را از آن محل شنیدند.


----------------------------------------------------------------------

2- عکس هایی از میدان انقلاب تهران. اگر اطلاع داشته باشید قبلا نماد های میدان انقلاب تهران به شکل دیگری بود که اخیرا نماد های دیگری را جایگزین کرده اند .

همان طور که مشاهده میکنید؛ ستاره صهیونیستی در این بنا به چشم میخورد:اما نکته ی دیگری ستاره 5 پر ماسونی است که در شکل یک گل پدیدار شده. ستاره پنج پر شکل یک بز ( یکی از سمبل های ماسون) با شاخ را تداعی میکند :

----------------------------------------------------------------------

3- این عکس رو یکی از دوستان فرستاد. البته احتمال ماسونی بودن این شرکت ژاپنی کم است ولی این تصویر هم جای تامل داره . در این عکس واژه EPSON به شکل MASON تغییر یافته است.البته تا اون جایی که من میدونم EPSON معنایی نداره.


----------------------------------------------------------------------

4- این عکس رو در یکی از وبلاگ ها(آدرسش در دسترس نیست) به طور اتفاقی دیدم . این بنا با این طراحی ابلیسک (obelisk) نام میگیرد. این بنا در باغ ملی  نزدیک حافظیه شیراز است.برای دیدن یک ابلیسک (obelisk) در واتیکان این جا کلیک کنید. ابلیسک (obelisk) یکی از نماد های ماسون ها است که این نماد رو از مصر باستان دریافت کرده اند. 


----------------------------------------------------------------------

5- این هم آرم المپیک 2008 که کلمه ی "Zion" یا صهیون در آن به شکل مخفی به کار رفته است. صهیون ها از اصلی ترین افراد گرداننده ی مکتب فراماسون اند .


----------------------------------------------------------------------

6- عکس مسجدی که یک هرم در بالای آن ایجاد شده است. (اگر محل مسجد را میدانید در قسمت نظرات ارسال کنید)


(ضمبمه در تاریخ 1389/06/07 : 

یکی از دوستان بازدید کننده احتمال دادند که این مسجد، مسجد جامع اصفهان باشد البته خود من هم این رو تایید میکنم  برای دیدن عکسی از مسجد جامع اصفهان این جا کلیک کنید )

----------------------------------------------------------------------

7- صندوق های "بنیاد امور بیماری های خاص" که به شکل هرم و چشم طراحی شده. همان طور که اطلاع دارید؛ هرم و چشم (چشم جهان بین) از اصلی ترین علامت های مکتب ماسون است که مانند آن را میتوانید در پشت دلار های آمریکا مشاهده کنید. این نهاد (تا اون جایی که میدانم) منتسب به اقوام یکی از سران کنونی کشور است


----------------------------------------------------------------------

8- این عکس رو از وبلاگ " راه ما"(Rahe-ma.blogfa.com) دریافت کرده ام. در این عکس دستکش های ورزشی نشان داده شده است؛ که با طراحی شکل شاخ شیطان رو تداعی کرده است. این علامت هم در مکتب ماسون یک علامت متداول است .


----------------------------------------------------------------------

9-در این عکس هم همان شکل شاخ شیطان رو در تبلیغات شرکت MTN مشاهده میکنید :


----------------------------------------------------------------------

10- آرم فدراسیون فوتبال فرانسه که 3 نماد ماسونی در آن به کار رفته است. 

1- حروف FFF که گفته میشود مخفف فدراسیون فوتبال فرانسه است. اما میتوان از یک نمای دیگر بر حروف FFF نگاه گرد. همان طور که میدانید عدد 666 یکی از حروف شیطان پرستان و ماسون ها است که گاهی با FFF نشان داده میشود دلیل آن هم این است که F  ششمین حرف الفبای انگلیسی است .

2- وجود ستاره صهیون

3- وجود ستاره 5 پر شاخ شیطان.


----------------------------------------------------------------------

11- این متن رو از یکی وبلاگ ها که الان آدرسش در دسترس نیست دریافت کرده ام : 

"نماد 666 در لا به لاي زندگي روزمره

عبارت www آنطور که تبلیغ شده است، مخفف World Wide Web می باشد و آنطور که امروزه رايح شده است، اول تمامی نشانی های اینترنتی را تشکیل می دهد. اما متخصصان امور کامپيوتر و شبکه به خوبی از این موضوع اطلاع دارند که استفاده از www بر اول نشانی های اینترنتی هیچ ضرورتی ندارد و معلوم نیست که چرا رایج شده است. در زبان عبری و همچنین لاتین، نشانه های مجزایی برای نشان دادن اعداد وجود ندارد و اعداد را با ترکیب حروف نشان می دهند. در زبان عبری برای نشان دادن اعداد از ابجد حروف بهره گرفته میشود. حرف W در زبان انگلیسی معادل حرف واو زبان عبری است که عدد ابجد آن معادل 6 میباشد. به این ترتیب www  معادل عدد 666 میباشد."


----------------------------------------------------------------------

12- فقط یک احتمال !

در این آرم ها به طور اتفاقی(!) یا عمدی دو شکل ستاره پنج پر شاخ شیطان و ستاره صهیون دیده میشود :

 

----------------------------------------------------------------------

13- آخرین قسمت از این مطلب و جالب ترین آن.

باشگاه یا کمیته بیلدربرگ (Bilderberg) که یکی از مکاتب اداره کننده جهان غرب است. این مطلب چند ماه پیش در یکی از روزنامه های کشور چاپ شد 

"سازمان مرموز بيلدربرگ؛ دولت نامرئي جهان

چهارشنبه 9خرداد 86، خبري در مورد برگزاري يك اجلاس فوق سري در تركيه روي خروجي خبرگزاري ها قرار گرفت، اما فقط تاريخ و شهر برگزاري اين اجلاس (اول تا سوم ژوئن، اسلامبول) به اضافه مطالبي درباره سري بودن آن بيان شد. هيچ گونه خبري از محورهاي نشست «بيلدربرگ»، اسامي كامل و دقيق شركت كنندگان، يا حتي بعدها، تصميمات اتخاذشده در آن منتشر نشد. آرشيو خبرگزاري ها نشان مي داد كه در سال هاي گذشته نيز فقط خبر برگزاري اجلاس و مطالبي مشابه با آنچه ذكر شد، در اختيار رسانه ها قرار گرفته است. با مطالعه پرونده موجود در آرشيو كيهان با عنوان «بيلدربرگ، ماهيت و اهداف» كه در سال 36 به چاپ رسيده بود، نگارنده درصدد بررسي گسترده تر كاركردهاي اين نهاد مرموز برآمد.
آنچه پيش روي شماست بررسي پرونده بيلدربرگ است كه به اتفاق مي خوانيم. سرويس خارجي كيهان
«بيلدربرگ» يك سازمان جهاني مرموز است كه محافل مختلف سياسي به ديده مشكوك به آن نگريسته و بسياري آن را «دولت پنهان جهان» مي دانند.
صهيونيست ها در راستاي اهداف خود براي تسخير جهان و تشكيل يك «دولت واحد» تحت كنترل خود، پس از برنامه ريزي براي در دست گرفتن اهرم هاي سياسي، اقتصادي و تبليغاتي جهان، حال به اين نتيجه رسيده بودند كه بايد اين اهرم ها را در يك نقطه جمع كرده و از يك منبع فكري و ايدئولوژيك تغذيه كنند. «بيلدربرگ» اين منبع ايدئولوژيك است كه تقريبا هر سال يكبار رهبران سياسي جهان، رئيسان شركت هاي بزرگ و محافل مالي عظيم كه بازوهاي اقتصادي و بازرگاني دنيا را در انحصار دارند، و نيز صاحب نظران عرصه هاي سياسي، اجتماعي و تبليغاتي را در يك نقطه جمع كرده و پشت درهاي بسته دستور كار سال آينده جهان را تعيين مي كند.
اين نهاد تحت كنترل صهيونيست ها همه ابزارهاي لازم را براي تحقق اهداف خود در اختيار دارد. با بهره گيري از رسانه ها و منابع عظيم مالي، قدرت و حكومت در كشورها را به افراد موردنظر خود مي سپارد؛ با استفاده از اهرم هايي چون بانك جهاني، صندوق بين المللي پول، سازمان تجارت جهاني و مانند آنها، قيمت نفت و طلاي سال را تعيين مي كند. به واسطه بازوهاي اجتماعي و حقوقي خود قوانيني را براي كشورها وضع مي كند كه جلو هرگونه تحرك عليه اهداف صهيونيسم را بگيرد.
  براساس مدارك موجود، پيوند اروپا و آمريكا به وسيله ناتو، ايجاد بازار مشترك اروپا، روي كارآمدن كساني چون كلينتون، بلر و بسياري كه هنوز نامشان در خفا مانده، استعفاي مارگارت تاچر، وقوع جنگ خليج فارس، تحول نهضت اروپا، تخريب وجهه ژان ماري لوپن ناسيوناليست در فرانسه، تحريم آرژانتين در جريان جنگ «فالك لند»، تقسيم آلمان به دو قسمت شرقي و غربي، همه و همه در جلسات بيلدربرگ تصميم گيري شده اند. برای خواندن ادامه این مطلب این جا کلیک کنید"


برای دیدن عکس هایی از مدیران این دولت مخفی این جا کلیک کنید 

اما بررسی نماد های ماسونی در این نهاد : 

یکی از ساختمان های باشگاه بیلدربرگ که شاخصه های لژ های فراماسونری مانند هرم و چشم را داراست :این هم نمایی از هتل بیلدربرگ ( علت نام گذاری این مکتب به این نام به خاطر این است؛ که اولین جلسه این باشگاه در این هتل بوده است) که در این جا هم شاخصه های لژ های ماسونی دیده میشود:

 و نمای بالا از  یکی از ساختمان های بیلدربرگ که از بالا هم شاخصه های ماسونی دیده میشود :


 .

.

1-آرم سازمان امنیتی داخلی انگلیس که با نماد چشم و مثلث ایجاد شده است

----------------------------------------------------------------------

2- آرم شرکت شاتل که لوگویی مشکوک به لوگوی ماسونی دارد


----------------------------------------------------------------------

3- آرم چند شرکت (2 تای اول خارجی و آخری ایرانی) که با نماد مثلث و راس چشم گونه ایجاد شده اند .لازم به تذکر است که شرکت هایی که با نام دلتا ایجاد شده اند معمولا آرم مثلثی شکل دارند اما این 2 شرکت آرمشان مشکوک به آرم ماسون ها بود.


----------------------------------------------------------------------

4-دو تصویر یک فست فود در شهر فریدون کنار که ورودی آن با مثلث و راسی چشم گونه درست شده است :


و این هم از نمای بالا:

----------------------------------------------------------------------

5- این هم یک خانه با طراحی مانند لژ های ماسونی در شهر نمک آبرود در شمال کشور :


این هم عکسی از یک لژ ماسونی که خانه فوق براین اساس طراحی شده است:

----------------------------------------------------------------------

6- تصاویری از ساختمان خط 2 تله کابین نمک آبرود که اتریشی ها آن را ساخته اند. نماد های ماسونی کاملا در این بنا آشکار است .

واقعا ما چقدر غافلیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


این عکس خروجی تله کابین از ساختمان است 


این هم تابلو مشخصات تله کابین که نام سازنده در آن نوشته شده است :


تصویر آرم بیمه سینا در بهترین جا. یعنی راس مثلث که شکل مثلث و چشم را به آسانی ایجاد میکند


این هم تصویری از ساختمان تله کابین که پنجره هایش به شکل مثلث است :


و این هم نمایی از داخل ساختمان تله کابین که این محل سینمای 3 بعدی است :


.

.

پیش نیاز های این مطلب : 

برای درک بهتر این مطلب باید این دو مطلب را حتما بخوانید :

فراماسونری چیست ؟ 

آیا تحلیل فراماسونری به وسیله نمادها موجب تبلیغ آن میشود ؟


در قسمت های قبلی این مطلب ( قسمت 1 . قسمت 2 ) مطالبی درج شد که برخی احتمالات را در باب نفوذ احتمالی ! تفکر فراماسونری و آرماگدونی در سریال قهوه تلخ را نشان میداد .

بعد از انتشار قسمت دوم مطلب، در این وبلاگ و بازتاب معقول آن سیل نظرات مخالف به سوی این وبلاگ سرازیر شد که همین دلیل، منجر به انتشار پیش از موعد قسمت سوم گردید . در این میان به دلیل رهایی از نظرات خسته کننده برخی از دوستان منتقد، شیوه نگارش این مطلب را تغییر دادیم که البته معقولانه بود قسمت های دیگر رانیز اینگونه ویرایش میکردیم .

دکترین (سخن استراتژیک ) یک استراتژیست به نام ژوزف ناي :

در رسیدن به هدف زمانی موفق هستین که طوری عمل کنید که هنگامی که طرح توسط عده ای برملا شد؛ مردم بگویند "مگر میشود این کار، کار دشمن باشد " آن موقع است که شما در اجرای طرح موفق بودید. 

چند آیه از قرآن :

وَمَا يَسْتَوِي الْأَعْمَى وَالْبَصِيرُ ﴿فاطر/۱۹﴾ «آیا انسان کور با بصیر یکی است ؟»

وَمَا يَسْتَوِي الْأَعْمَى وَالْبَصِيرُ ...﴿غافر/۵۸﴾ «آیا انسان کور با بصیر یکی است ؟»

إِنَّ شَرَّ الدَّوَابِّ عِندَ اللّهِ الصُّمُّ الْبُكْمُ الَّذِينَ لاَ يَعْقِلُونَ ﴿انفال/۲۲﴾ :  بدترین موجودات در نزد خداوند کسانی اند که کر و لال اند ، آنان که عقلشان را به کار نمیگیرند.

----------------------------------------------------------------------------

از وبسایت " یادداشت های یک خبر نگار " : 

 " ...به خاطر دارم در مقطعي که به عنوان عضوي از شوراي بررسي طرح هاي ترکيبي در خدمت حاج اقا پورمحمدي فعاليت مي کردم .. همواره به ما توصيه مي شد : طرح هايي رو تصويب کنيد که صرفآ براي سرگرمي نباشد . بلکه مخاطبان چيزي گيرشون بيايد .. اما وجدانآ شاهديد که چه ابتذال هايي به نام طنز به خورد مردم داده مي شود .. ! چرا راه دوري برويم .. وقتي در يکي از مطالبم به مرام نداشته اي که مديري از ان دم مي زد اشاره کردم ، خيلي ها گلو پاره کرده و با انواع توهين ها گفتند .. او خنده به خونه هاي ما مي اورد ! و شما حق نداري به او خرده بگيري .. ! بله درد اين جاست که به بهانه نياز به همين خنده ها ، هر ابتذالي رو براي سرگرمي مي پذيريم .. ! و هر شخصي که بتواند بيشتر ما رو خندانده و يا سرگرم نمايد از وي بت مي سازيم .. تابويي که انتقاد به او با واکنش هاي عصبي طرفدارنش مواجه مي شويم .. و اين جاست که دشمن از فقر فرهنگي اين جماعت استفاده کرده و خيلي راحت المان هاي مخوف ترين فرقه هاي ضد بشري يعني " فراماسونري " رو به خورد ملت مي دهد ! ...  +

در قسمت اول و دوم مطالبی را منتشر کردیم که بعد از بررسی های فراوان متوجه شدیم که همه ی آن ها اتفاقی بوده اند ! مثلا در نشان دادن دو ستون و نشان درجه 3 ماسونی در زمان مذکور، نشان ستاره صهیون در قالب سایه بر روی دیوار . نشان بز در سریال های قبلی این گروه . به تصویر کشیدن ستون های ماسونی ، همه و همه اتفاقی بوده و احتمالا نگارنده مطلب توهم توطئه داشته ! 

به هر حال احتمال یک در ملیارد هم خود یک احتمال است . هرچند که وقوع آن بسیار ضعیف به نظر میرسد . بنابر این فرض اتفاق برای همه این رویداد ها جایز است و یقینا (!!!) هم اتفاقی بوده است


عکس روی کاور مجموعه هفتم قهوه تلخ که به طور کاملا اتفاقی، دو نفر از بازیگران، فقط چشم چپشان نمایان است . این که نماد چشم چپ به چه معناست در قسمت دوم به آن پرداخته شده است . 

----------------------------


در این تصویر یکی از بازیگران که به به دلیل فریب خوردن از دست کاراکتر "بلوتوث" به زمین افتاده، در حال بیهوشی کلماتی رامیگوید که به طور کاملا اتفاقی، این کلمه شباهت بالایی به کلمه " کابالا " دارد. (این نشان رو چند نفر از محققین نیز تایید کرده اند) . این اتفاق در قسمت نوزدم افتاده است که البته کاملا اتفاقیست ! 

اما کابالا چست ؟ کابالا به بیان ساده، پدربزرگ تفکر فراماسونری است . که در واقع تفکر فراماسونری، اکثر نماد ها و عقاید خود را از کابالا گرفته است . 

----------------------------


در یکی از پلان ها در یکی از قسمت ها به طور کاملا اتفاقی در دقیقه 13 و ثانیه 11 ،تصویر از دو ستون، گرفته میشود که اگر فرض کنیم که طراحی ستون ها ماسونی نیست اما چه جالب است که در چه دقیقه ای اتفاق می افتد . اعدادی که برای فراماسون ها و گردانندگان اصلی آن یعنی یهودیان منحرف، اعدادی مقدس است . 

چرا 11 و 13 برای یهودیان منحرف (گردانندگان فراماسونری ) مقدس است ؟ 

عدد 11: 

آنان معتقد اند که در ابتدای ورودی معبد سلیمان دو ستون یکی به رنگ سفید و دیگری به رنگ قرمز قرار داشته است و حال اگر این دو ستون را در کنار هم بگذاریم میشود دو تا 1 و این دو تا 1 در کنار هم عدد 11 را تشکیل میدهند. نام این دو ستون بوآز و جاشین است . در واقع این دو ستون دروازه وردی جن ها به دنیای انسان هاست . عدد 13 چرا مقدس است ؟ 

. در زمان یکی از پادشاهان ایرانی -احتمالا- خشایار شاه، در آن زمان قرار بوده که به روم حمله بشود. یکی از وزرا یا نزدیکان شاه، گوشزد میکند که کشور الان نیاز به حمله به روم را ندارد و شاید امپراتوری تضعیف شود و شاه نیز قبول میکند که حمله نکند. اما یهودیان چون با رومی ها دشمنی داشتند و دشمن دیرینه یکدیگر بودند؛ میخواستند که شاه به روم حمله کند. برای این کار طی نیرنگی به شاه نزدیک شدند و پس از خوراندن شراب به شاه در روز 12 فروردین، حکم قتل 77 هزار ایرانی که مخالف یهودیان دربار بودند را از شاه گرفتند و روز 13 فروردین حکم را اجرا کردند. به خاطر همین است که 13 برای ایرانی ها نحس است و به همین دلیل 13 از اعداد مقدس آنان شد چرا که آن دو نفر یهودی در روز 13 خدمت بزرگی به قوم یهود کردند که البته قبر این دونفر هم اکنون در همدان است و در پروژه از نیل تا فرات اسرائیل، میخواهند این قسمت از ایران را جدا کنند چرا که مقدس ترین مکان بعد از اورشلیم، همین منطقه درهمدان است.

----------------------------


این تحلیل جالب رو یکی از بازدید کنندگان برای ما فرستادن که جای تامل داره . اما قبلش بگم که اتفاقیه ها!

"سلام 
خسته نباشید
با توجه به نقدی که بر قهوه تلخ نوشتید خواستم دیدگاهی شخصی را برایتان بازگو کنم : 
 در برخی قسمت های این مجموعه بابا شاه در انی می میرد و کافی است فردی پیدا شود تا چند بار در صورتش فوت کند تا این پیرمرد جانی دوبار بیابد ( ناگفته نماند که هربار به هنگام روی دادن چنین اتفاق حتما براین موضوع تاکید میشود که وی مرده و با انجام دادن این فعل حتما زنده خواهد شد ) مرا به یاد معجزه ی حضرت عیسی (ع) می اندازد که با دم مسیحایی خود در مرده می دمیدند و مرده حیات مجدد می یافت لازم به ذکر است که میدانیم امام زمان (عج) به هنگام ظهور با خود میراث تمامی پیامبران را به همراه دارند
."

ولی ما معتقدیم این کار اتفاقی (!) با اون معجزه عیسی (ع) تقارن دارد . 

----------------------------

در هنگام ورود کاراکتر "بلوتوث" به داستان، وی شعری میخواند که بسیار عجیب است . که چه قدر جالب است که یک یونانی چنین شعری را درباره مشرق و سرزمین امن و موعود میخواند : 


سرزمین امن و قرار ؟ پرندگان مهاجر ؟ . چقدر جالب و اتفاقیه که این جملات ما را به یاد رژیم اسرائیل می اندازد . که مردمانش مهاجرانه به آنجا رفتند . البته این فقط یک تحلیل است نه تعمیم و همه میدانیم که اتفاقی است . 

----------------------------


در هنگام ورود کاراکتر بلوتوث به داستان وی به یکی از بازیگران، یک زیتون میدهد . چقدر جالب است که زیتون (اگر اشتباه نکنیم )عبری آن همان "موسی" (ع)، پیامبر قوم یهود میشود  . و به طور اتفاقی زیتون در پشت دلار های آمریکا به شکل جالی به کار رفته مثلا در پشت یک دلاری در سمت راست 13 برگ زیتون دیده میشود. البته تا آنجا که بررسی کردیم در طرح های قدیمی هیچ کدام از تاج هایی که سزار های یونانی بر سر میگذاشتند میوه زیتون نداشت شاید هم ما ندیدیم ! ----------------------------

در پلان های متعدد این سریال کاراکتر بلوتوث مدام دست راست خود را به بالا میبرد که بسیار بسیار اتفاقی با یاد واره جرج واشنگتن (ماسون اعظم که دارای نشان 33 ماسونی بود ) در آمریکا تقارن دارد . البته خود مردم آمریکا هم از دیدن این یادواره در هنگام رونمایی تعجب کردند. و آدم تعجب میکنه که چقدر جالب و اتفاقی است که یادواره جرج واشنگتن هم با مجسمه بز بافومت شباهت بالایی دارد : 


این  شباهت را در خود وبسایت های انگلیسی زبان هم بررسی کردن  بسیار جالب و قابل تامل بود  . اما اونم اتفاقیه

(ضمیمه 1389/10/26)

یکی از دوستان محقق خواستن که این عکس در مطلب درج بشه که البته اتفاقیه . 

این تصویر نماد حالت ایستادن ماسون های اعظم (آنان که درجه 33 دارند) است این فقط یه نکته بود حالا واقعا چه ارتباطی داره ؟ هرکس خود میداند. و البته حتی اگر هم ارتباط داشته باشد کاملا اتفاقی است . 


----------------------------

یکی دیگر از سخنان اتفاقی و جالب کاراکتر بلوتوث سخنانی که در باب کشتن افراد میزند : چقدر واقعا جالب و اتفاقی است که تنها کسی که از آغاز خلقت تاکنون چنین کاری کرده کسی نیست جز شیطان ! و بسار جالب است که در هنگامی که بلوتوث میخواهد از کاخ برود؛ او میگوید من رو هرگز با این ها مقایسه نکن من از همه این ها بدترم ! . 

----------------------------


انگار مسائل جالب در این سریال تمامی ندارد. دریکی از پلان ها، به طور کاملا اتفاقی در دقیقه 13، بلوتوث به یکی از بازیگران میگوید که بند پشت لباس من رو ببند. هنگامی که کاراکتر مذکور در حال بستن بند است یک نشانی شبیه هلال در پشت بلوتوث میبیند که این نشان، علامت فردی است که قرار است این مملکت رو به اوج اقتدار خودش برساند  . چقدر اتفاقی این حرکت به امام زمان (عج) تشابه دارد که بر روی صورت خود یک خال دارد و قرار است بیاید تا جهان را از دست ظالمان خارج سازد . چه قدر اتفاقی!!!

----------------------------


و باز هم چقدر اتفاقی، هنگامی که بلوتوث از یکی از نگهبانان نامش را میرسد وی میگوید که نامش "داوود " است . بعد بلوتوث در هنگامی که سر به آسمان دوخته است میگوید " چه اسم زیبایی " و بسیار جالب است که در زمان 22:22 اتفاق می افتد. 

اما داوود کیست ؟ داوود همان پیامبری است که فراماسون ها به آن پادشاه میگویند و حتی نام یکی از شهر هایشان را به این نماد گذاشته اند. مثلا تا به حال تعجب نکردید که واشنکتن دی سی (Washington DC) دی و سی آخر به چه معناست ؟ به معنی "David Capital " یعنی پایتخت داوود است . 

و عدد11 (مقدس ترین عدد) وضرایب آن هم از مهم ترین اعداد فراماسون هاست و اون رو به کار میبرن مثلا :

جنگ 22 روزه غزه 

-جنگ 33 روزه لبنان 

-اسرائیل در مدار 33و 33 شمالی قرار دارد 

-آفریقای جنوبی در مدار 33 و 33 جنوبی قرار دارد.( به بازی های جام جهانی در این منطقه که البته نماد های ماسونی در آن به کار رفته است توجه کنید) 

-انداختن بمب هیراشیما در مدار 66(33+33) و 33 

-حمله نظامیان آمریکایی در اوایل انقلاب در طبس در مدار 33 درجه ( جالب اینجاست که بسیاری از فرمانده های آمریکایی صحرای سمنان را برگزیده بودند اما چون طبس در مدار 33 بود ترجیه دادند درآن منطقه فرود آیند)

-منطقه برمودا که لژهای ماسونی زیادی آنجاست در مدار66 و 33 قرار دارد. 

-در نظام فراماسونری که عموما در غرب حاکم است هیچ فردی به قدرت نمیرسد مگر این که فراماسون باشد و البته روئسای جمهور ضد فراماسونری کشته میشوند. مانند : 

    - کشته شدن آبراهام لینکلن در صندلی شماره33 تئاتر 
    - کشته شدن جان.اف.کندی در شهر دالاس ايالت تگزاس در مدار 33 درجه

چقدر اتفاقی!!!!!! 

----------------------------

در قسمت 15 در دقیقه 18 کاراکتر برزوخان عدد 911 را به کار میبرد. چقدر جالب چه اعدادی .و چقدر جالب است که در حادثه کاملا اتفاقی یازدهم سپتامبر این حادثه در روز 9 و ماه 11 انجام شد و دقیقا چه قدر اتفاقی 911 روز بعد انفجارات مادرید اتفاق افتاد و واقعا اتفاقی در نهمین سالگرد ماجرای فروریختن برج های منهتن، قرآن سوزی های متعددی انجام پذرفت . چقدر اتفاقی .


چرا 9 مقدس است ؟ 

در افسانه های ماسون ها آمده است که" هیرام " معبد سلیمان (از نظر یهودیان فراماسون، حضرت سلیمان پیامبر نبوده بلکه جادوگر بوده و به او شاه سلیمان می گفتند) را ساخته است. درواقع ناظر بر ساخت معبد بوده است. عده ای (به دلیل نگفتن چند اسم رمز) هیرام رامیکشند و بدن او را قطعه قطعه میکنند. در همین میان، 9 ماسون قطعه های بدن هیرام را به هم میچسبانند و هیرام زنده میشود و به همین خاطر عدد 9 برای ماسون ها مقدس میشود . و تحلیل دیگری که 9 را مقدس میکند این است که عدد 9 کنایه از معجرات 9 گانه موسی (ع) است . که نشان درجه ماسونی هم کنایه از دست نورانی موسی است، هنگامی که آن را در لباس خود میکرد. 

----------------------------

« سمت راست تصویر آنتوان زندر لاوی موسس شیطان پرستی نوین و کلیسای شیطان »


یکی از بازدید گنندگان در رابطه با استفاده از "مار " در سریال مرد دوهزار چهره و فیلم "همیشه ای یک زن درمیان است" اشاره کرد که به طور اتفاقی آقای مدیری ،در اون سریال ها به ایفای نقش پرداخته است . 

چرا مار برای ماسون ها مقدس است ؟ 

آنان مقعتقد اند، هنگامی که شیطان از بهشت رانده شد در دهان مار قرار گرفت و وارد بهشت شد و توانست انسان را فریب دهید و به همین دلیل شیطان به مار خیلی مدیون است . و فراماسون ها چون غیر مستقیم از خود شیطان تبعیت میکنند، این نماد را به خاطر احترام به پادشاهشان (شیطان ) به کار میبرند . 


ضمیمه (1389/10/23) : 

در ایمیلی  یکی از خوانندگان محترم وبلاگ مطالبی را فرمودند که جا داره اینجا ذکر کنیم . البته قبلش باز بگم همه تحلیل ها و تعبیر ها و تفسیر ها ی بالا و پایین همه و همه اتفاقی اند !
گوشه ای از نامه : "

بسم الله ارحمن الرحیمسلام

چند روز پیش برای وبلاگتون (علم برای زندگی) کامنت گذاشته بودم... فرمودین درباره ی نقاشی رنه ماگریت که روی دیوار اتاق نشیمن نقطه چین بود بیش تر براتون توضیح بدم
حقیقتا من فقط برای خودم جای سوال بود همیشه که چرا این نقاشی رو به دیوار نصب کردند؟ و در این چند وقته ی اخیر بیش تر حساس شدم به این موضوع و هر چقدر بیش تر دقت میکنم توی فیلم های مختل میبینم که از سیب استفاده های مختلفی کردند: توی فیلم رمز داوینچی رمز اون راز نگه دار اپل (سیب) است! و تو خود فیلم هم میگه کلیسا نمی خواست راز درون این وسیله فاش شود وقتی هم که نیوتن درباره جاذبه ی زمین صحبت می کند؛ کلیسا باهاش مخالفت میکنه چون نیوتن در اثر خوردن یه سیب به سرش به این قانون پی میبره... آخر فیلم آگاهی هم که کل زمین نابود میشه و فقط دو تا بچه زنده می مونند... آخرین صحنه ی فیلم نشون میده که این دو تا بچه توی گندم زاری در حال دویدن هستند و دارند به سمت یه درخت سیب می روند...! (که البته این مسقیما به داستان آدم و حوا اشاره دارد!)

و توی آواتار هم که آقای رائفی پور اون درخت خونه و یا به اصطلاح هوم ثری رو نماد درختی می دونند که آدم ازش سیب خورد... و بعد از این ها هم می رسیم به نقاشی رنه ماگریت این نقاشی عکس یه مرد را نشان می دهد که به جای اجزای صورتش یه سیب در مقابل چهره اش کشیده شده است و معلوم نیست هدف ماگریت از اینه چه بوده؟! و چون اسم نقاشی رو گذاشته پسر خدا و این نقاشی رو به عنوان تصویری از خودش به جا گذاشته... تا خدودی کنجکاو کننده است... و جالب تر اینکه کمپانی اپل یه سری از گوشی ها و نوت بوک هاش رو با اسم ماگریت و تصویر روی آن ها رو تلفیقی از نقاشی اصلی و لوگوی همین شرکت (سیب خورده شده) کشیده است...

  اما نکته مورد توجه درباره مهران مدیری... من تو سایت های مختلف جستجو کردم و خب اکثرا موارد بز شب های برره و خود واژه ی برره که در آیه 16 سوره عبس هم ذکر شده، چال اسکندرون ، پول های پخش شده بعد از پایان سریال، یاس منگولا که اسم بز بود و همین طور مار خونه ی مهران مدیری در مرد دو هزار چهره و موارد بحث بر انگیز قهوه تلخ را ذکر کردند ! اما خب اگه بخواهیم همین طور دقیق شیم می تونیم خیلی چیز های دیگر رو هم پیدا کنیم به این چند مورد هم دقت کنید:  1. ستاره پنج پری که روی سنگ اوپن آشپزخانه (پاورچین) بود 2. آواز 666 سه تا 6 داره... 3 .صاعقه ای که توی شب های برره به مهران مدیری اصابت کرد و شخصیتش رو تغییر داد 
یکی از دوستان تو سایت بیداری اندیشه نوشته بودند که ابجد واژه ی نخود که در برره به صورت های مختلف مرد استعمال قرار می گرفت 660 و نزدیک به 666 است.... 
دیشب که داشتم کار تازه لو رفته ی آقای مدیری رو میدیدم باز هم عکس بز را نشان دادند و امروز هم تو مجموعه 11 قهوه تلخ که دقت کردم به نظرم فیلم برداری از نمای خارجی کاخ هم که قبلا به وفور نمایش داده می شد؛ در قسمت جدید دچار کشیدگی تصویری شده بود طوری که ستون ها و قسمت های زیرین آن به گوشه ها رفته بود خیلی به چشم نمی خورد...
 نمی دونم آیا واقعا این ها با هدف این طور به نمایش گذاشته شده اند یا کاملا تصادفی بوده... اما من هنوز هم مدیری رو متهم نمیکنم! 


در پناه حق

التماس دعا "

نویسنده vavp : 

در مورد این عکس برای من هم سواله که چرا چنین عکسی رو در سریال به کار بردن ؟ اگر اشتباه نکنم این عکس در تیتراژ پایانی سریال هم در پس زمینه قرار میگرفت  . 

در مورد سیب هم نکات جالبی نهفته ، همون طور که شما هم فرمودین، سیب هم از جمله میوه های مقدس فراماسون هاست چرا که معتقد اند که انسان به واسطه خوردن سیب بود که از بهشت رانده شد . و در همین میان ستاره پنتاگرام یا پنج پر هم مقدس میشود چرا که اگر سیب افقی بریده شود نماد ستاره پنج پر ماکلا آشکار است . اما در مورد نیوتون ، نیوتون که بود ؟ آیزاک نیوتون ؟ یا همون اسحاق نیوتن ؟ بله اونم یهودی بود  و برای پیشبرد اهداف یهود این طور بیان کرد که جاذبه را به واسطه سیب کشف کرده (واقعا مسخره نیست ؟ ) 

و حالا میفهمیم چرا لوگوی شرکت اپل باید یک سیب خورده شده باشد چرا که انسان به واسطه خوردن یک سیب بود که از بهشت رانده شد و اکنون در دنیای کنونی (البته برخی از انسان ها) درخدمت شیطان است . 

درمورد نام اون تابلو هم همون طور که شما فرمودین بسیار جالبه که اسمش "پسر خداست " اون هم نقاشی که اجزای صورت اون فرد یک سیبه . که البته همششششش اتفاقیه . 

---------------------------------------------

(ضمیمه 1389/10/29)

نقدی بسیار جالب : مستشار الملک یا محمد علی فروغی؟؟؟؟؟

نکته ی بعدی لقب این دو نفر است: محمد علی فروغی معروف به ذکاءالملک و نیما زند کریمی (سیامک انصاری) معروف به مستشار الملک میباشد!

ادامه را اینجا ببینید 

.


.

چشم دل باز کن که جان بینی / آن چه نادیدنیست آن بینی 

.

چرا فراماسون ها نماد گرایی میکنند ؟

برای درک بهتر از این مثال استفاده میشود برای ظهور امام زمان (عج) نشانه هایی هست. وقتی انسان نشانه های ظهور را میبیند؛ عقل حکم میکند که ظهور نزدیک است .

این نکته را در ذهن داشته باشید در تعابیر اسلامی خروج دجال برابر است با ظهور مسیح(مسیح دروغین)از دید ماسونها . بنابر این اگر ما فراماسون را همان دجال بدانیم این استدلال در ذهن ما ایجاد میشود که باید برای ظهور مسیح دروغین (خروج دجال) نشانه هایی باشد .اما ظهور امام (عج) با ظهور شیطان فرق میکند آنان در حال ساختن ظهور مسیح دروغین اند کما این که نشانه های ظهور امام (عج) به واسطه ی تحرکاتی ایجاد میشود نه این که انسان آن را بسازد .

آنان در حال قرار دادن نشانه های مسیح دروغین(دجّال) اند که نشان دهند ظهور مسیح دروغین نزدیک است . و به همین ترتیب انسان به ظهور مسیح دروغین ایمان می آورد چراکه نشانه های او را در همه جا دیده است .


 

حدود 400 سال پیش تشکّل فراماسونری به شکل آشکار در برخی از لژ ها مانند وال بیلدرز آغاز به فعالیت کرد. اما این فعالیت آشکار به معنای نشان دادن ساختاری نظام فراماسونری نبود بلکه تنها اعلام موجودیت کرد و تمام نماد ها و راز های خود را همچنان پنهان نگه میداشت .

در سال 2007 به واسطه استراتژی کوه یخ (iceberg strategy) کم کم برخی راز های خود را فاش کرد تا به چند هدف برسد .

یکی از اهدافی که آنان از طرح علنی کردن فراماسونری می خواهند به آن برسند؛ منتسب کردن برخی از نماد ها به مسلمین است. تا آنجا که ما مشاهده کردیم ظاهرا این پروژه در حال تکمیل شدن است . 

کل مطلب را در سه عنوان بررسی میکنیم :

1- ماسونر نشان دادن اسلام

2- ماسونر نشان دادن جمهوری اسلامی ایران (مرکز بیداری جهان) 

3- خطرناک نشان دادن مسلمین با نماد ها 

بررسی : 

1- ماسونر نشان دادن اسلام 

 برای رسیدن به این هدف، باید مسلمانان را به واسطه نماد "چشم چپ" که نماد دجال است؛ ماسونر نشان داد . چیزی که مشاهده کردیم این طور نشان داد که نماد چشم چپ که متعلق به دجال است؛ در عموم فیلم ها فردی این نماد را داراست که طرف بد ماجراست به عنوان مثال : 


در کارتون "استرو بوی" (Astro Boy) محصول 2009 آمریکا، نماد چشم چپ را کسی داراست که طرف بد ماجراست و رنگ او قرمز است (در تحلیلی جامع این کارتون را در آینده بررسی خواهیم کرد) :

در این تصویر شهردار، به واسطه چشم چپ و هرم، شکل هرم و چشم را میسازد : در تصویر بعدی که همان شهردار که در کالبد یک ربات رفته است؛ چشم راستش کور میشود : تصویر بعدی متعلق به یک فیلمی است که از شبکه تهران پخش شده است؛ در این فیلم یک موجود سبز که طرف بد ماجراست تک چشم است : هم چنین در فیلم اسپایدرویک که بارها از تلویزیون ما پخش شده، نماد چشم چپ را کسی دارات که طرف بد ماجراست . و در فیلم های متعدد دیگر باز همین نماد دیده میشه . پس میتوان احتمال داد که شاید این حرکت برای نشان دادن خروج دجال (ضد مسیح ) از طرف مسلمانان است . از آنجایی که دشمن اصلی آنان مسمانان خصوصا شیعیان اند و در تصویر بالا دیدیم که نماد چشم چپ را منتسب به موجودی سبز منتسب کرده بود؛ با این تفاسیر آنان در حال نشان دادن نماد دجال یا ضد مسیح به مسلمانان اند که نشان دهند که فرمانده سپاه مسلمانان در جنگ آرمگدون، دجّال است . 

این پروژه تا حدی جلو رفت که در فیلم ارباب حلقه ها از نماد چشم آن هم در دست یک جادوگر به نام سارامون، به عنوان نمادی شیطانی یاد شد : 


و نکته قابل تامل تر شباهت عجیب سارامون به شیخ یاسین،  بنیانگذار جنبش مقاومت اسلامی فلسطین است ( ایشان در سال 2004 توسط اسرائیل ترور شدند) و در این سه گانه به روشنی در حال القای فرض مذکور است ( البته این تشابه چهره در وبسایت های انگلیسی زبان هم نشان داده شده بود) :


 

و به همین دلیل است که در قسمت سوم ارباب حلقه ها، برجی که بر بالای آن چشم قرار داشت تخریب میشود چرا که آن برج نماد اسلام و تفکر اسلامی بود و در جنگی که در حقیقت جنگ آرمگدون بود، نابود شد . 


و از طرف دیگر موجودات یک چشم غالبا موجوداتی خوب و دوست داشتنی اند : عروسک های المپیک 2012 لندن : غفلت ما حد و مرز ندارد. بارها و بارها سه گانه ارباب حلقه ها از سیما پخش شده اما ظاهرا هیچ کسی در خود سازمان متوجه تفکر نهان درون فیلم نشده بود. ما نشسته ایم و غفلت وجود مارا فرا گرفته است و مثلا به چنین شرکت هایی اسرائیلی مجوز رسمی فعالیت میدهیم : 2- ماسونر نشان دادن جمهوری اسلامی ایران (مرکز بیداری جهان)

 پروژه بعدی و خطرناک نظام سلطه فراماسون نشان دادن ایران اسلامی است. این پروژه به واسطه باز شدن و آگاهی عموم مردم درمورد فراماسونری و نماد ها به حدی خطرناک شده که اگر مسئولان مربوطه دیر اقدام کنند؛ پروژه به ثمر خواهد نشست . 

در این پروژه، سعی بر آن شده که نظام اسلامی ایران نظامی تحت تفکر فراماسون ها جلوه کند . به همین دلیل اول باید عموم مردم از فراماسونری و نماد ها آگاهی یابند؛ بعد نظام ایران ماسونر نشان داده شود. به همین جهت آشنایی با فراماسونری خود به مشکلی برای امثال ما بدل شده که اگر نویسنده های مطلب آگاه نباشند؛ ضربه ای اساسی به نظام خودشان وارد کرده اند. به همین جهت همواره در برخی مطالب از اساس قرار گیری نماد ها در ایران (که همین فرض است) پرده برداشتیم .

آنان هنگامی که دیدند نمیتوانند از راه های نظامی حتی دیپلماتیک جلوی ایران بایستند، تصمیم به تخریب نرم ایران گرفتند که یکی از این روش ها فراماسون نشان دادن ایران، کانون بیداری جهانیست. در پروتکل های صهیون آماده که برای آن که حکومت بر مردم جهان را در دست بگیریم باید جهان را دو قطبی کینم تا عده ای در قطب 1 قرار بگیرند و عده ای دیگر در قطب 2 . و از همه مهم تر این که ما باید هر دو قطب را در دست داشته باشیم. به عبارت دیگر تز و آنتی تز متعلق به خودمان باشد و در ظاهر این دو قطب مخالف هم باشند . نمونه کوچک این عمل 2 قطب دموکرات و جمهوری خواه در ایالات متحده آمریکاست که در ظاهر مخالف هم اند و یقینا در باطن از یک نظام مخفی (دولت سایه) هدایت میشوند. (جالب اینجاست که خود مردم هم در یک نظرسنجی که گرفتیم فرض هدایت آمریکا به واسطه دست پنهان راتایید کرده اند ).

آنان در حال ماسونر نشان دادن نظام ایران اند که بیان کنند که این نظام هم به اصطلاح "دستش با ما در یک کاسه است" یا همدست ماست و قتی چنین فرضی را مردم باور کنند حمایت خود را از نظام برخواهند داشت و نظام به آسانی سقوط خواهد کرد. اما تفکر امام خمینی آنقدر قوی بود که هنگامی که خواستند اعلام موجودیت کنند فرمودند که " نه شرقی نه غربی" یعنی نه بولک شرق که تحت سلطه کمونیست، و نه بلوک غرب که تحت سلطه امپریالیسم و لیبرالیسم بود.و هر کشوری که از بلوک شرق بیرون می آمد در دام غرب می افتاد و بلعکس. بنابراین هدف امام حکومت اسلامی بود. امام دیدشان آنقدر وسیع بود که میدانستند بلوک شرق و غرب در حقیقت با هم همدست هستند و به همین جهت بود که آن سخن معروف را فرمودند. 

بنابراین برای ماسونر نشان دادن ایران ابتدا دست بر روی امام خمینی (ره) گذاشتند و گفتند که ایشان یک ماسون است! چراکه زمان ورود وی به ایران 9 و 33 دقیقه بوده . این فرض تا حدی جلو میرود که متاسفانه در اخبار های صدا وسیما و دیگر رسانه ها نیز بیان میشود که امام در زمان مذکور وارد ایران شده است . اما حقیقت چیز دیگری است زمان ورود امام خمینی (ره)، 9 و 27 و 30 ثانیه بوده . (به آرشیو روزنامه های آن زمان راجعه کنید) 

متاسفانه باز هم در اخبار و دیگر رسانه ها اخیرا به امام خمینی (ره) میگویند " معمار کبیر انقلاب " حال آن که در نظام فراماسونری به ماسون درجه 33 میگویند معمار بزرگ یا کبیر . چقدر ما غافلیم ؟ 

بعد از مراسم 14 خرداد  سال پیش که روز ارتحال امام خمینی (ره) بود؛ عکس هایی هوایی از حرم امام منتشر شد که واقعا تعجب برانگیز بود. 

در عین ناباوری مشاهده شد که اطراف حرم امام، چهار هرم ساخته شده است . البته سازنده گفت که منظور ما از ساخت این بنا هرم نبوده بلکه خیمه بوده چرا که بنا راس مربعی دارد. اما مشخص است که اگر کسی بخواهد نمادی را در جایی قرار دهد به یک باره نماد هرم و چشم را قرار نمیدهد. صبر میکند تا نماد به اصطلاح خیمه عادی شود آن هنگام است که کم کم ساخت هرم را شروع میکند. 

البته برخی درمورد این هرم های ناقص اینگونه تبیین کردند که " اگر گنبد را نماد اسلام و یا جمهوری اسلامی بدانیم؛ فراماسون ها میخواهند بیان کنند که ما در همه جا حضور داریم در چهار طرفتان" اندکی آن طرف تر یعنی بهشت زهرای تهران، در نزدیکی قطعه 26 که قطعه شهداست؛ باز هم در کمال غفلت نماد آبلیسک ساخته شده . اگر مطالب را دنبال کرده باشید حتما میدانید که آبلیسک نماد چیست!

اما به کارگیری این نماد آن هم در این جا تا حدی بد است که مثلا فرض شود که در میان کشته شدگان اسرائیلی پرچم ایران باشد . این نماد در اینجا در حقیقت اوج تخریب مقام شهداست . تا کی باید غفلت کرد ؟باز هم اندکی آن طرف تر در کنار نمای بیرونی ایستگاه مترو "حرم مطهر" نماد چشم دیده میشود : چندی پیش مطلبی تحت عنوان " نماد های فراماسونری در ایستگاه مترو امام خمینی (ره)" در این گروه منتشر شد که بعد از درج مطلب در خبرگزاری فارس، مسئولان مترو بلافاصله نماد ها را برداشتند. همین اقدام ماسونر نبودن کشور را به اثبات میرساند. چرا که هیچ دولت ماسونری هرگز اقدام به نابودی نماد ها نخواهد کرد.

پروژه بعدی ماسونر نشان دادن رئیس جمهور وقت یعنی آقای احمدی نژاد بود. و توطئه یهودی جلوه دادن ایشان که بیان کنند ایشان در خدمت اسرائیل است و همچنین چند عکس از ایشان منتشر شد که بیان کنند ایشان فراماسون است اما با هوشیاری سایت وعده صادق دروغ این ادعا فاش شد (لینک مربوطه

پروژه ماسونر نشان دادن جمهوری اسلامی تا حدی پیش رفت که چندی پیش پرده از حقیقت نمای جدید میدان انقلاب تهران کنار رفت و ستاره معروف هگزاگرام یا صهیون در آن دیده شد . حتما میدانید که این ستاره نه متعلق به یهود است و نه حضرت سلیمان (ع) این ستاره از ابزار های جن گیری و دیگر اعمال شیطانی به کار میرود و الان هم که نماد ستاره صهیون است .بنابر این واقعا تعجب برانگیز است که این ستاره آن هم در میدان انقلاب که نماد قبلی آن تصویری از امام خمینی (ره) بود به کار رود. همین ستاره  آن هم در این میدان مهم تهران خود به ابزاری برای ماسونر نشان دادن نظام مان بدل شده . که امیدواریم سریع تر نمای میدان انقلاب را اصلاح کنند. 

 


کم کم که سطح اطلاعات افراد از فراماسونری افزایش یافت و عکس هایی از ساختمان های مهم در اینترنت منتشر شد که نماد های فراماسونری به وضوح در آن به کار رفته بود.

به عنوان مثال چندین ماه پیش عکس هایی منتشر شد که نشان داده شده بود که ساختمان مجلس شورای اسلامی دارای چند نماد ماسونی است . یکی از این نماد ها ظاهر خود ساختمان است که شبیه به هرم است و از بالا نماد گونیا و پرگار بر آن منطبق است . دیگر نماد به کار رفته در این ساختمان تعداد پنجره های بزرگ آن است که ۱۳ عدد است و تعداد پنجره های کوچک ۲۰ عدد است که با جمع پنجره های بزرگ تعداد آن به ۳۳ عدد میرسد. ۱۳ و ۳۳ درست است که از اعداد مقدس ماسون هاست اما در این جا معنی بسیار مهمی میدهد. 

 

توجه داشته باشید که ۱۳ در لژ های ماسونی تعداد سال هایی که یک ماسون اشراف زاده یا شاه زاده باید  بگزراند تا به مقام ماسون اعظم یا معمار بزرگ برسد و ۳۳ تعداد سال هایی است که یک فرد عادی باید بگذراند تا به مقام ماسون اعظم برسد . بنابراین به کار بردن ۱۳ و ۳۳ در این بنا به معنای لژ بودن این بناست آن هم بنایی که در آن قرار است برای یک کشور قانون وضع کنند. 
اما حقیقت درمورد این بنا آن است که قرار بوده در زمان محمد رضا پهلوی ساختمان جدید مجلس ساخته شود و طراح اصلی این بنا ماسون های فرانسوی بودند. که با انقلاب اسلامی ایران تمام پروژه های آنان برای ایران نقش بر آب میشود. و البته با غفلت مسئولان وقت آن زمان این بنا که نقشه آن موجود بوده ساخته میشود.

دشمنان ما از همین ساختمان برای ماسونر نشان دادن ایران استفاده کردند. امیدواریم مسئولان آگاه شوند و تغییراتی در این بنا ایجاد کنند که از این حالت بیرون آید. 

یکی دیگر از فرض هایی که دشمنان میتواند از آن برای ماسونر نشان دادن نظام ایران استفاده کنند آرم شبکه خبر است . بار ها همکاران ما در مطالب خودشان به مسئولان مربوطه شبکه خبر گفتند که آرم را از حالت فعلی خودش دربیاورید اما ظاهرا صدای ما به ایشان نرسیده . 

آرم نسبتا جدید شبکه خبر که حدود یک یا دو سال پیش طراحی شده بود با به کارگیری مثلث متحرک پشت آن لحظه ای به شکل مثلث و چشم یا هرم و چشم در میاید .همان نمادی که از نشانه های دجال است . 

مطلب عجیب تر در مورد این آرم این است که مثلث در حدود 9 ثانیه طول میکشد تا از سمت چپ آرم به سمت راست باز گردد و حدود 11 ثانیه طول میکشد تا دوباره از سمت چپ نمایان شود. چرا هر دو 9 ثانیه یا 11 ثانیه طول نمیکشد ؟ چرا عدد 9 و 11 آن هم در آرمی که لحظه ای نماد هرم و چشم دیده میشود؛ به کار رفته ؟ البته ای کاش غفلت شبکه خبر تا این حد بود . شماره - ظاهرا - روابط عمومی این شبکه هم بسیار جالب است .

بار ها به طور مستقیم و غیر مستقیم به ایشان گفتیم که سعی کنید شماره را تغییر دهید اما راه به جایی نبرد. 

شماره این شبکه 22013911 است . 22 اول شماره پیش شماره آن منطقه در تهران است . اما چرا 13 ، 9 و 11 در آن به کار رفته ؟ جدی اتفاقی بوده ؟ و چرا 9 و 11 در کنار هم به کار گرفته شده ؟ عدد 911 از ترکیب دو عدد مقدس ماسون هاست که عددی مهم به حساب میآید و نماد 911 را بسیار به کار برده اند. این عدد در حقیقت عدد پرش از خداست . کابالیست ها معتقد اند که عدد خدا 10 است بنابراین شمارش 9 و 11 بدون محاصبه 10، عدد پرش از خدا تلقی میشود. دقیقا 911 روز بعد از حادثه برج های تجارت جهانی در ماه 9 و روز 11، انفجار هایی در مادرید اتفاق می افتند. شماره 911 در آمریکا یک شماره ای مثل 110 در ایران است . که هنگامی که با این شماره تماس میگیرد به مشکلات شما رسیدیگی میکنند. شماره ای که نماد امانیست است و به اصطلاح آنان خدا را با این شماره حذف کرده اند. 

به هر حال امیدواریم مسئولان این شبکه آگاه شوند .

برخی دیگر از نماد هایی که متاسفانه در ایران در حال انتشار است؛ معماری وحشتناک شهر ها خصوصا تهران است صرف معماری وحشتناک و درهم این بناها، در اغلب خانه ها در تهران شاید بتوان گفت از هر 10 خانه بافت جدید حد اقل یک خانه دارای نماد های ماسونی است . مثلا در تصویر پایین نماد دروازه شیطان را مشاهده میکنید که نگارنده مطلب حد اقل روزی ده ها خانه میبیند که این نماد در آن ها به کار رفته است .


 یاد آور میشویم که افرادی که چنین بناهایی یا نماد هایی را به کار میبرند 99 % نمیدانند که این ها به چه معنیست . و تنها دست پنهانی است که از خارج از ایران این جریان را کنترل میکند. چند ماه پیش  در کتاب های کوچکی که در اتوبوس های شرکت واحد تهران است، نماد چشم در یک مطلبی که درباره پیامبر (ص) بود دیده شد . 


تمامی این مطالب و مصادیق آن به خاطر این بود که نشان دهیم دست پنهان فعال دشمن دانای ما تا کجا آماده است .اگر واقعا به این نظام ایمان داریم؛ باید نگذاریم چنین چیزهایی در سطح کشور رشد کنند. بار ها نگارنده مطلب در فضاهای دیگر سایبری مشاهده کرده است که عده ای فریب خورده، از همین مطالب سوء استفاده کرده اند و نظام ما را ماسونر جلوه دادند. و در قسمت نظرات آن مطلب هم برخی این دروغ ها را باور کرده اند . به همین دلیل به مسئولین مربوطه میگوییم که مراقب این جریان در کشور باشند و هشیار باشند که به همین سادگی دشمن با غفلت ما میتواند ضربه هایی به کانون بیداری اسلامی وارد سازد 


3- خطرناک نشان دادن مسلمین با نماد ها

 پروژه جدی و خطرناک نظام سلطه، دشمن معرفی کردن مسلمانان خصوصا شیعیان به طور مستقیم و غیر مستقیم به جهانیان است . 

روش مستقیم این توطئه، دروغ پردازی ها نسبت به مسلمین است مثلا بیان میکنند که حادثه برج های تجارت جهانی به دست مسلمانان ایجاد شده .در حالی که این یک خودزنی از سوی شیاطین یا دولت مردان اصلی (پشت پرده) آمریکایی بود. و یا مناطقی را بمب گذاری میکنند و یک گروهک دست پرورده آمریکایی به نام القاعده مسئولیت بمب گذاری را به عهده میگیرد که البته وانمود میکنند که مسلمان اند. و نظام سلطه به واسطه فیلم ها و بازی ها یا به عبارت کلی رسانه هایش، مسلمین را وحشی، دشمن و نابودگر معرفی میکنند. که البته بسیار هم موفق بوده اند  چرا که مردم غربی در کم ترین بینش سیاسی به سر میبرند و نظام سلطه آنان را مشغول دنیا پرستی کرده است. 

اما روش غیر مستقیم به کار برده شده برای معرفی مسلمانان به عنوان دشمن، بسیار هوشمندانه در حال اجراست . 

این روش به دو دلیل به کار میرود. اول این که این روش، عمل مستقیم را تقویت میکند یعنی فرد در کنار این که به وی میگویند مسلمانان خطرناک اند به شیوه های غیر مستقیم هم همین فرض را به وی القا می کنند تا این خشونت در فرد تثبیت شود وگر نه روش مستقیم مقطعی است و طی گذر زمان از بین میرود.  علت دیگر این روش، آشنایی کودکان با این مسئله است .چرا که کودک هنوز توانایی درک این مسائل را ندارد به همین جهت این مسئله را در ساده ترین مباحث در ذهنش ثبت میکنند. و از همه مهم تر ذهن کودک به شدت تاثیر پذیر است و به راحتی هر نمادی را در خودش ثبت خواهد کرد. طبق گفته جناب کلبرگ، کودکان چون نمیتوانند این مسائل را تحلیل کنند به همین دلیل هرچه به آن ها القا میشود را ثبت خواهدن کرد. 

قبلا در نقد نارنیا گفتیم که رنگ سبز بر اساس دکترین جناب فرانسیس فوکویاما رنگ منجی در شیعه است .و البته نماد مسلمانا هم هست . به همین جهت در برخی فیلم ها و بازی های ویدئویی، نماد سبز را به عنوان نماد دشمن به ذهن خواننده القا شده است به عنوان مثال در این روش غیر مستقیم : 

برای کودکان کارتونی ساختند به نام "کسپر" که یک روح خوب آبی است (درمورد رنگ آبی در مطالب گذشته توضیح داده شده ) و البته طرف بد داستان کسپر در برخی از قسمت ها موجودی سبز رنگ است . همان طور که در عکس نیز مشخص است؛ رنگ سبز در این جا به عنوان نماد دشمن در ذهن فرد قرار میگیرد. و دوباره برای همین گروه سنی بازی ویدئویی بسیار جذابی ساخته میشود به نام "پرندگان عصبانی" در این بازی بسیار جذاب، بازیکن باید به وسیله پرندگان خوک های سبز را نابود کند. بسیار جالب است که اصلا هیچ خوکی درجهان به رنگ سبز نیست و به این دلیل خوک را به رنگ سبز درآورده اند که خوک جز کثیف ترین حیوانات است و نماد سبز به کار رفته در آن به معنی وحشی و بد نشان دادن نماد شیعه و اسلام است . کم کم که کودک بزرگ تر میشود وی را با چنین بازی هایی مشغول میکنند. بازی هایی جنگی که هدف، دشمنان سبز اند:


این پروژه غیر مستقیم تا حدی جلو میرود که نماد یکی از گروه های بد ماجرا در چندگانه هری پاتر، به شکل مار سبز است . جالب اینجاست که نماد مار اساسا متعلق به خود ماسون هاست اما در اینجا به رنگ سبز به نمایش در آمده و البته گروه گریفیندور که یک گروه خوب است؛ نمادش شبیه به نماد حکومت بریتانیای سلطه گر است .در دو فیلم نارنیا و آلیس هم که دو فیلم در حوزه آخرالزمان غربی به شمار میاید باز هم نماد سبز به کار فته به طوری که در فیلم آلیس در لحظه ای نماد خوک سبز از جلوی چشم آلیس گذر میکند در این فیلم تنها به اشاره کوچکی به نماد سبز شده اما در فیلم نارنیا اساسا هدف نابودی نیروی سبز است به شکلی که این نیرو را به صورت یک مه سبز نشان داده که در حال نابودی مردم است : اما شاید یکی از جدی ترین تهدید ها و تخریب هایی که تا به امروز ما در صنعت بازی ها دیدیم، بازی "Generals" باشد . اصولا بازی های ویدئویی تاثیر بیشتری نسبت به فیلم ها دارند چرا که ممکن است یک بازی بار هاو بار ها توسط کاربر اجرا شود. بازی جنرال، یکی از پر ترفدار ترین بازی ها در سبک استراتژیک است.که همواره از سوی برخی از گروه های نیمه حرفه ای به روز میشود. درقسمت استوری یا داستان بازی دشمنان به رنگ سبز اند و GLA نام دارند . این دشمنان که باز هم نماد مردمان خاور میانه یا مسلمین اند در استوری بازی همیشه به رنگ سبز اند حتی در تیتراژ آغازین بازی نشان داده شده که چندین نیروی GLA سبز، از پس چند تانک تیم USA و China بر نمی آیند. 

در این بازی پر طرفدار، جدی ترین مبانی جنگ علیه مسلمین به کار گرفته شده . به عنوان مثال بد جلوه دادن ساختمان های سنتی و مساجد مسلمین. مثلا در ورژن کنترا این بازی از درون یکی از ساختمان های گنبدی شکل که شباهت فوق العاده ای به مسجد دارد؛ موشک اسکات با کلاهک بمب هسته ای شلیک میشود . در این جا هم مساجد به عنوان نماد خشونت معرفی شده است :


گروه GLA نمادش شبیه به چشم است. در این جا هم باز ردی از پروژه ماسونر نشان دادن به چشم میخورد 


اما مهم ترین چیزی که در این بازی نشان داده شده تروریست نشان دادن مسلمانان است به شکلی که در جای جای این بازی افراد دشمن به صورت انحاری به بازیکن حمله میکنند. البته در بازی "c&c tiberium wars" هم که به شکلی ادامه این بازیست؛ باز هم دشمنان انحاری اند و نماد های مسلمین را دارا هستند. تمام این مطالب به منزله گوشزدی است برای ما تا در کنیم که امروز برای ما مسلمین، دام های بزرگی پهن کرده اند. آنان برای رسیدن به هدفشان بسیار بسیار زحت میکشند. ای کاش همه ما مسلمین قدری مانند این شیاطین زحمت میکشیدیم تا اینقدر مجبور نشویم مطالبی از این دست بنویسیم و پروژه های دشمن را فاش کنیم . امثال این مطالب به ما میخواهد بگوید که تنها عامل انتشار چنین مطالبی غفلت ما بوده است . اگر ما غفلت نمیکردیم دیگر نیاز به این همه روشنگری نبود.

به علت مهم بودن یک پروژه مجبوریم در این مطلب هم یادی از این پروژه احتمالی بکنیم که حواستان را به تاریخ 2011.11.11 بیشتر معطوف کنید . (فعلا توضیح بیشتری نمیدهیم ) . 


گروه فرهنگی vavp 

http://my-article.blogfa.com/

12335127995.jpg

 

There are moments in life when you miss someone
So much that you just want to pick them from
Your dreams and hug them for real

گاهی در زندگی دلتان به قدری برای كسی تنگ می شود
كه می خواهید او را از رویاهایتان بیرون بیاورید
و آرزوهای خود در آغوش بگیرید


 
 
 
12335127992qixyrr.jpg


When the door of happiness closes, another opens
But often times we look so long at the
Closed door that we don't see the one which has been opened for us

وقتی در شادی بسته می شود، در دیگری باز می شود
ولی معمولاً آنقدر به در بسته شده خیره می مانیم
كه دری كه برایمان باز شده را نمی بینیم

12335127992ptuqt3.jpg

 
Don't go for looks; they can deceive
Don't go for wealth; even that fades away
Go for someone who makes you smile
Because it takes only a smile to
Make a dark day seem bright
Find the one that makes your heart smile

به دنبال ظواهر نرو؛ شاید فریب بخوری
به دنبال ثروت نرو؛ این هم ماندنی نیست
به دنبال كسی باش كه به لبانت لبخند بنشاند
چون فقط یك لبخند می تواند
شب سیاه را نورانی كند
كسی را پیدا كن كه دلت را بخنداند

12335127999uukw0.jpgDream what you want to dream
Go where you want to go
Be what you want to be
Because you have only one life
And one chance to do all the things
You want to do

هر چه میخواهی آرزو كن
هر جایی كه میخواهی برو
هر آنچه كه میخواهی باش
چون فقط یك بار زندگی می كنی
و فقط یك شانس داری
برای انجام آنچه میخواهی

123351279914diuk3.jpg

 
May you have enough happiness to make you sweet
Enough trials to make you strong
Enough sorrow to keep you human and
Enough hope to make you happy


خوب است كه آنقدر شادی داشته باشی كه دوست داشتنی باشی
آنقدر ورزش كنی كه نیرومند باشی
آنقدر غم داشته باشی كه انسان باقی بمانی
و آنقدر امید داشته باشی كه شادمان باشی

1233512799fz15jd.jpg

 
The happiest of people don't necessarily
Have the best of everything
They just make the most of
Everything that comes along their way

شاد ترین مردم لزوماً
بهترین چیزها را ندارند
بلكه بهترین استفاده را می كنند
از هر چه سر راهشان قرار میگیرد

12335127993.jpg

 
The brightest future will always be based on a forgotten past
You can't go forward in life until
You let go of your past failures and heartaches

همیشه بهترین آینده بر پایه گذشته ای فراموش شده بنا می شود
نمیتوانی در زندگی پیشرفت كنی
مگر غمها و اشتباهات گذشته را رها نكنی

1.jpg


 
When you were born, you were crying
And everyone around you was smiling
Live your life so at the end
You’re the one who is smiling and everyone
Around you is crying

وقتی كه به دنیا آمدی، تو گریه می كردی
و اطرافیانت لبخند به لب داشتند
آنگونه باش كه در پایان زندگی
تو تنها کسی باشی که لبخند بر لب داری
و اطرافیانت گریه می كنند

6.jpg

 

Please send this message to those people
(Who mean something to you (I JUST DID
To those who have touched your life in one way or another
To those who make you smile when you really need it
To those who make you see the
Brighter side of things when you are really down
To those whose friendship you appreciate
To those who are so meaningful in your life


لطفاً این پیام را به كسانی بفرست
كه برایت ارزشی دارند (همان طور كه من این كار را كردم(
به كسانی كه به طرق مختلف در زندگیت تأثیر داشته اند

به كسانی كه وقتی نیاز داشتی لبخند به لبانت نشاندند
به آنهایی كه وقتی واقعاً ناامید بودی
دریچه های نور را نشانت دادند
به كسانی كه به دوستی با آنها ارج می گذاری
و به آنهایی كه در زندگیت بسیار پرمعنا هستند

لحظه های زیبا

There are moments in life when you miss someone
So much that you just want to pick them from
Your dreams and hug them for real

گاهی در زندگی دلتان به قدری برای كسی تنگ می شود
كه می خواهید او را از رویاهایتان بیرون بیاورید
و آرزوهای خود در آغوش بگیرید

http://asia.groups.yahoo.com/group/bia2nazanin/join

When the door of happiness closes, another opens
But often times we look so long at the
Closed door that we don't see the one which has been opened for us

وقتی در شادی بسته می شود، در دیگری باز می شود
ولی معمولاً آنقدر به در بسته شده خیره می مانیم
كه دری كه برایمان باز شده را نمی بینیم

http://asia.groups.yahoo.com/group/bia2nazanin/join


Don't go for looks; they can deceive
Don't go for wealth; even that fades away
Go for someone who makes you smile
Because it takes only a smile to
Make a dark day seem bright
Find the one that makes your heart smile

به دنبال ظواهر نرو؛ شاید فریب بخوری
به دنبال ثروت نرو؛ این هم ماندنی نیست
به دنبال كسی باش كه به لبانت لبخند بنشاند
چون فقط یك لبخند می تواند
شب سیاه را نورانی كند
كسی را پیدا كن كه دلت را بخنداند

http://asia.groups.yahoo.com/group/bia2nazanin/join 


Dream what you want to dream
Go where you want to go
Be what you want to be
Because you have only one life
And one chance to do all the things
You want to do

هر چه میخواهی آرزو كن
هر جایی كه میخواهی برو
هر آنچه كه میخواهی باش
چون فقط یك بار زندگی می كنی
و فقط یك شانس داری
برای انجام آنچه می خواهی

http://asia.groups.yahoo.com/group/bia2nazanin/join


May you have enough happiness to make you sweet
Enough trials to make you strong
Enough sorrow to keep you human and
Enough hope to make you happy


خوب است كه آنقدر شادی داشته باشی كه دوست داشتنی باشی
آنقدر ورزش كنی كه نیرومند باشی
آنقدر غم داشته باشی كه انسان باقی بمانی
و آنقدر امید داشته باشی كه شادمان باشی

http://asia.groups.yahoo.com/group/bia2nazanin/join

 


The happiest of people don't necessarily
Have the best of everything
They just make the most of
Everything that comes along their way

شاد ترین مردم لزوماً
بهترین چیزها را ندارند
بلكه بهترین استفاده را می كنند
از هر چه سر راهشان قرار می گیرد

http://asia.groups.yahoo.com/group/bia2nazanin/join


The brightest future will always be based on a forgotten past
You can't go forward in life until
You let go of your past failures and heartaches

همیشه بهترین آینده بر پایه گذشته ای فراموش شده بنا می شود
نمیتوانی در زندگی پیشرفت كنی
مگر غمها و اشتباهات گذشته را رها نكنی

http://asia.groups.yahoo.com/group/bia2nazanin/join


When you were born, you were crying
And everyone around you was smiling
Live your life so at the end
You’re the one who is smiling and everyone
Around you is crying

وقتی كه به دنیا آمدی، تو گریه می كردی
و اطرافیانت لبخند به لب داشتند
آنگونه باش كه در پایان زندگی
تو تنها کسی باشی که لبخند بر لب داری
و اطرافیانت گریه می كنند

http://asia.groups.yahoo.com/group/bia2nazanin/join

Please send this message to those people
(Who mean something to you (I JUST DID
To those who have touched your life in one way or another
To those who make you smile when you really need it
To those who make you see the
Brighter side of things when you are really down
To those whose friendship you appreciate
To those who are so meaningful in your life


لطفاً این پیام را به كسانی بفرست
كه برایت ارزشی دارند (همان طور كه من این كار را كردم)
به كسانی كه به طرق مختلف در زندگیت تأثیر داشته اند
به كسانی كه وقتی نیاز داشتی لبخند به لبانت نشاندند
به آنهایی كه وقتی واقعاً ناامید بودی
دریچه های نور را نشانت دادند
به كسانی كه به دوستی با آنها ارج می گذاری
و به آنهایی كه در زندگیت بسیار پرمعنا هستند

http://asia.groups.yahoo.com/group/bia2nazanin/join

مهدی کریمی - mahdi karimi 90/03/06

آيا مي‌دانيد كه روابط زناشويي سالم و منظم چقدر مي‌تواند در سلامت روح و جسم شما تاثيرگذار باشد و زندگي‌تان را از اين رو به آن رو كند؟
 

 

 

تصور بيشتر افراد از يك رابطه زناشويي سالم، رسيدن به آن چند ثانيه ارگاسم و لذت و حس رهايي ناشي از آن است....

دانشمندان دلايل زيادي را مطرح كرده‌اند كه نشان مي‌دهد رابطه زناشويي فقط يك كار روتين لذ‌ت‌بخش نيست، بلكه در طول اين رابطه هورمون‌هايي در بدن زن و مرد آزاد مي‌شوند كه مي‌توانند در بالا بردن سطح سلامت عمومي‌شان بسيار مفيد باشند. اگر شما هم جزو كساني هستيد كه رابطه زناشويي را بهترين و مهم‌ترين بخش از زندگي‌شان مي‌دانند بد نيست كه نگاهي هم به فوايد و زواياي پنهان رابطه زناشويي‌تان داشته باشيد
.

1
كاهش دردهاي مزمن

تحريك كليتوريس و ديواره واژن در خانم‌ها باعث افزايش ترشح هورمون‌هاي اندروفين، كورتيكوستروييد و ساير هورمون‌هاي طبيعي كاهش‌دهنده درد در بدن آنها مي‌شود. به خاطر افزايش سطح اين هورمون‌ها، خانم‌ها به مراتب از سردرد و بدن‌دردهاي مزمن حين رابطه زناشويي كمتر رنج مي‌برند و اين كاهش درد تا چند روز بعد از رابطه زناشويي هم با آنها همراه خواهد بود. شايد بد نباشد كه بدانيد اين ترشح و افزايش سطح هورمون‌هاي كاهنده درد، پيش از رسيدن به ارگاسم صورت مي‌گيرد و حتي اگر خانمي در طول رابطه زناشويي‌اش به اوج لذت نرسد، باز هم هورمون‌هاي كاهنده درد در بدن او ترشح خواهند شد. ولي در هر صورت اگر خانم‌ها رسيدن به اوج لذت جنسي را تجربه كنند، مقدار و ماندگاري هورمون‌هاي كاهش‌دهنده درد در بدن آنها چند برابر خواهد شد.

2
كم شدن خطر ابتلا به سرطان پستان

افزايش سطح اكسي‌توسين و دي.اچ.ايي.اي (يك هورمون جنسي)، مي‌تواند احتمال ابتلا به سرطان پستان را كاهش دهد. تحقيقات نشان مي‌دهند كه شانس ابتلا به سرطان پستان در خانم‌هايي كه حداقل ماهي يكبار رابطه زناشويي دارند، بسيار كمتر از خانم‌هايي است كه اصلا رابطه زناشويي ندارند. به علاوه، محققان يوناني مي‌گويند كه احتمال ابتلا به سرطان پستان نوع مردانه در مرداني كه حداقل 7 بار در ماه (البته از دهه پنجم زندگي به بعد) به ارگاسم مي‌رسند، بسيار كمتر از ساير مردان است.

3
محافظت از پروستات

پژوهشگران استراليايي تحقيقات زيادي را روي مردان ميانسال كشورشان انجام دادند و به اين نتيجه رسيدند كه مرداني كه به طور متوسط 4 بار در هفته به اوج لذت جنسي مي‌رسند، شانس ابتلايشان به سرطان پروستات يك‌سوم ساير مردان است. بنابراين پژوهشگران استراليايي معتقدند كه فعاليت جنسي مردان نبايد در سنين بالا متوقف يا كم شود تا احتمال مرگ و مير ناشي از سرطان پروستات در آنها كاهش يابد.

4
كاهش استرس‌هاي روزانه

شايد باورتان نشود اگر بگوييم كه بيشتر متخصصان در زمينه روابط جنسي به افرادي كه قصد سخنراني يا گفت‌وگوهاي مهم و استرس‌زا را دارند، توصيه مي‌كنند كه چند ساعت قبل از انجام دادن كارشان فعاليت زناشويي داشته باشند تا به اين ترتيب بتوانند به بهترين شكل بر استرس‌شان غلبه كنند. مطالعات نشان مي‌دهند خانم‌هايي كه 2 هفته پيش از يك سخنراني عمومي يا مصاحبه شغلي، روابط زناشويي منظمي داشته‌اند خيلي خوب توانسته‌اند استرس خود را كنترل كنند و كارشان را به بهترين شكل انجام دهند. اين افراد در طول سخنراني به هيچ‌وجه علايم استرس مانند كاهش فشارخون يا عصبي شدن و لرزش دست را از خود نشان نداده‌اند و شايد اين امر به دليل افزايش سطح هورمون‌هاي آرام‌بخش در مغز آنها به خاطر تجربه رابطه زناشويي و رسيدن به ارگاسم به طور منظم باشد.

5
افزايش قدرت سيستم ايمني بدن

محققان آمريكايي معتقدند ميزان آنتي‌بادي‌هاي ضدعفونت در بدن افرادي كه يك يا دو بار در هفته رابطه زناشويي دارند، 30 درصد بيشتر از سايرين است و به اين ترتيب آنها 30 درصد كمتر از سايرين به بيماري‌اي عفوني و حتي ويروسي مبتلا مي‌شوند. به علاوه پژوهشگران آلماني هم با گرفتن تست خون از عده‌اي داوطلب به اين نتيجه رسيده‌اند كه داشتن يك رابطه زناشويي سالم و رسيدن به ارگاسم به صورت منظم مي‌تواند بدن افراد را در برابر بيماري‌هاي عفوني مقاوم كند و شايد به همين دليل افراد متاهل كمتر از مجردها بيمار مي‌شوند.

6
جلوگيري از خشكي واژن

پژوهشگران در نيوجرسي آمريكا در طول تحقيقات و مطالعات گسترده‌اي كه انجام داده‌اند، به اين نتيجه رسيده‌اند كه اگر خانمي بيش از 10 بار در سال رابطه زناشويي را تجربه كند، بسيار كمتر و ديرتر از كساني كه اين مقدار رابطه زناشويي در سال ندارند از خشكي واژن رنج خواهد برد. در طول رابطه زناشويي خون بيشتري در واژن جريان پيدا مي‌كند و اين خون با خود اكسيژن و مواد مغذي ديگر را به همراه دارد كه همين امر مي‌تواند بهترين و موثرترين عامل در پيشگيري از نازك و خشك شدن واژن باشد. هر چقدر كه تعداد روابط زناشويي خانم‌ها در طول سال بيشتر باشد، ميزان انعطاف‌پذيري واژن آنها هم بهتر خواهد بود و در نتيجه آنها با افزايش سن نزديكي‌هاي دردناك را به خاطر خشكي واژن تجربه نخواهند كرد.

7
بهبود عملكرد قلب

هر چقدر كه فعاليت‌هاي بدني شما در طول روز بيشتر باشد، قدرت و عملكرد قلبتان هم بيشتر و بهتر خواهد شد و ناراحتي‌هاي قلبي ديرتر به سراغ‌تان خواهند آمد. دانشمندان به اين نتيجه رسيده‌اند كه رابطه زناشويي و رسيدن به اوج لذت مي‌تواند به اندازه راه رفتن سريع يا دويدن براي سلامت قلب شما مفيد باشد و اين رابطه لذت‌بخش برايتان نوعي ورزش و فعاليت بدني محسوب شود. بنابراين اگر حال و حوصله يا وقت دويدن و ورزش كردن را نداريد، بهتر است يك رابطه زناشويي سالم و لذت‌بخش را با همسرتان تجربه كنيد تا از بيماري‌هاي قلبي دور بمانيد.

مهدی کریمی - mahdi karimi 90/03/04

شبکه ایران: قدیم‌ها، اولین گزینه‌ای که خانواده به فرزند خود برای ازدواج معرفی می‌کرد حتما یکی از خواهرزاده‌ها و برادرزاده‌های پدر و مادر خانواده بود. حرفشان هم پر بی راه نبود، "چه کسی بهتر از بچه‌های خواهر و برادرمان که هم شناخته شده هستند و هم حیف است چنین کسی برود با غربیه ازدواج کند".

آنها پیشنهاد می‌دادند و جوان را آزاد می‌گذاشتند که پاسخ مثبت یا منفی بدهند اما چه کسی جرات داشت که بگوید نه!
با این همه ازدواج‌های فامیلی هنوز هم در جامعه رواج دارد و گاه علیرغم مخالفت خانواده، این ازدواج با درخواست و اصرار خود فرزندان انجام می‌شود.

دکتر مرادیان زند روانشناس در این باره به شبکه ایران می‌گوید: در واقع مفهوم ازدواج ایجاد یک رابطه قوی است رابطه‌ای که بتواند جایگزین روابط دوستانه گذرا و سست شود.

مرادیان در ادامه می‍گوید: همه ما در زندگی اجتماعی با دوگونه از مشکلات روبرو هستیم، یک دسته مشکلات اجتماعی است که به واسطه فرهنگ رفع می‌شود و دیگری مشکلات شخصی است که به واسطه روابط دوستانه قابل حل است.
او با بیان این مطلب که روابط دوستی نمی‌توانند همیشه پایدار باشند ادامه می‌دهد: اکثر روابط دوستی موقتی است و نمی تواند دوام پیدا کند به همین خاطر همه ما به دنبال فردی هستیم که بتوانیم با او یک رابطه قوی داشته باشیم، رابطه‌ای که تا آخر عمر بتوانیم آن را ادامه دهیم، اما فرقی نمی‌کند که این رابطه با یک فرد غریبه باشد یا یک فرد آشنا.
او ادامه می‌دهد: در نفس ازدواج غریبه یا آشنا بودن فرد مقابل چندان تاثیر گذار نیست، مهم این است که تفاهم بین افراد وجود داشته باشد.

مرادیان در ادامه بحث خود به عوامل تاثیر گذار بر ازدواج اشاره می‌کند و می‌گوید: اما یکسری عوامل بیرونی نیز وجود دارند که می‌توانند هم باعث موفق بودن و هم باعث ناموفق بودن یک ازدواج شوند. به عنوان مثال سطح اقتصادی، فرهنگ و یا پایگاه اجتماعی خانواده زوجین.

او در ادامه گفته‌های خود می‌افزاید: حالا اگر دو طرف آشنا باشند شناخت کافی و کامل از پایگاه یکدیگر دارند به همین خاطر این عاملی است که موفقیت ازدواج را تسریع می‌کند اما این عامل بیرونی هیچ گاه نمی‌تواند بر عوامل درونی اثر گذار باشد، یعنی اگر دو طرف با یدیگر تفاهم نداشته باشند مشکل آنها در سایه این عوامل بیرونی کمرنگ نخواهد شد.
طلاق و ازدواج‌های فامیلی

اما آیا صرف داشتن شناخت کافی از خانواده یکدیگر دلیلی برای بوجود آمدن یک رابطه موفق میان زوجین خواهد بود؟
مرادیان در این باره می‌گوید: با تمام ویژگی‌های مثبتی که در ازدواج‌های فامیلی وجود دارد اما آمار طلاق نسبت به ازدواج‌های غیر فامیل بیشتر است.

دکتر دوایی روانشناس در تحلیل این موضوع به شبکه ایران می‌گوید: در بحث ازدواج فامیلی پرونده‌ای از گذشته افراد وجود دارد، فرد در این ازدواج تنها خودش نیست بلکه با کوله باری همراه است که به تدریج باز می‌شود و نهفته‌هایی آشکار می‌شود که تا قبل از آن ناپیدا بوده است.

دوایی ادامه می‌دهد: به عنوان مثال بسیاری از دلخوری‌های زن و شوهر در این گونه ازدواج‌ها بر می‌گردد به تنش هایی که از قبل در خانواده و فامیل وجود داشته است.

او به موضوع شناخت اشاره می کند و می گوید: بسیاری از افراد ازدواج های فامیلی را به این دلیل ترجیح می دهند که می توانند به راحتی نسبت به طرف مقابل شناخت پیدا کنند اما من معقتدم که برای شناخت افراد غریبه هم راه های بسیاری وجود دارد.

دوایی با بیان این که در مورد ازدواج های فامیلی توصیه و نهی نمی شود می گوید: شناخت مهم است، اما در ازدواج بحث های دیگری نیز مطرح است به عنوان مثال تنوع و نوآوری یکی ازبحث هایی است که به آن توصیه می شود، ما به افراد توصیه می کنیم که در هر مرحله از ازدواج بیش از آنچه برای آن مرحله تعریف شده است پیش نروند، اما گاه دیده می شود که افرادی که بایکدیگر از قبل آشنایی داشته اند بسیاری از تجربه های هر دوران را چشیده اند و این موضوع باعث می شود که از از جاذبه‌های ازدواج کاسته شود.

تناسب‌ها را دریابیم
بدری السادات بهرامی، مشاور خانواده نیز در این باره می‌گوید: "قبل از هر ازدواجی لازم است دو طرف یکدیگر را مورد ارزیابی قرار دهند و بررسی کنند که آیا با هم تناسب دارند یا خیر. این مورد در ازدواج‌های فامیلی نباید فراموش شود. بسیاری از مردم گمان می‌کنند چون خانواده دختر و پسر یکدیگر را می‌شناسند، پس نسبت به بررسی و ارزیابی این تناسب‌های مهم نیازی احساس نمی‌کنند. اتفاقا اکثر مشکلات هم از این طرز فکر ناشی می‌شود که دو خانواده بی گُدار به آب می‌زنند.

بهرامی می گوید: در این جا به دلیل وجود چنین تناسب‌هایی که با فامیل خود داریم، گمان می‌کنیم تناسب شخصیتی و عاطفی هم بین فرزندان ما برقرار است.

این باور غلط می‌تواند زمینه بی انگیزه و بی‌رغبت شدن دختر و پسر جوان یا خانواده‌های آنها شود و آنها را از ارزیابی و بررسی اینکه آیا در تناسب اخلاقی و شخصیتی با هم هستند منصرف کند.
بنابراین توصیه می‌کنم همه دختر و پسرها قبل از حرکت به سمت عواطف و دلباخته شدن در مورد این تناسب‌ها و این که آیا مناسب هم هستند یا نه، بررسی کنند و خانواده‌ها اجازه دهند آزادانه تصمیم بگیرند.

 

مهدی کریمی - mahdi karimi 90/03/04

آیا ازدواج کردن برای شما مناسب است؟ قبل از اینکه به قول معروف قاطی مرغ‌ها شوید چه چیزهایی را باید بدانید؟ توصیه می‌کنیم قبل از اینکه آستین‌هایتان را بالا بزنید، نگاه دقیقتری به خودتان و رابطه‌تان بیندازید. این سوالات را از خودتان بپرسید.


چرا می‌خواهید ازدواج کنید؟
صادق باشید و دلایلتان را بررسی کنید. لیستی از مزایا و معایب طرف مقابل و رابطه‌تان تهیه کنید. اگر می‌خواهید خودتان را برای ازدواج کردن راضی کنید، به هیچ وجه اینکار را نکنید. اگر می خواهید طرفتان را به اینکار راضی کنید، باز هم اینکار را نکنید. مطمئن شوید که برای فرار کردن یا جلوگیری از بروز چیزی نیست که می‌خواهید ازدواج کنید. آیا همیشه دوست داشتید که ازدواج کنید؟ این هم اصلاً دلیل خوبی نیست.


آیا به گذشته طرف مقابلتان اطمینان دارید؟
بهترین پیش‌گوی رفتارهای آینده، رفتارهای گذشته طرف مقابلتان است. باید از آن درس بگیرید. طرفتان در روابط قبلی خود چطور رفتار کرده است؟ با شما چطور رفتار کرده است؟ از والدین خود درمورد ازدواج چه چیزهایی یاد گرفته است؟ به دقت والدین طرف مقابلتان را بررسی کنید-بچه‌ها تا حد زیادی تحت ‌تاثیر والدین خود هستند.


فقط می‌خواهید ازدواج کنید یا برنامه یک مراسم عروسی مفصل دارید؟
کیک، گل و غذاهای عالی همه هیجان‌انگیز به نظر می‌رسند اما چیزهای مهمتری هم وجود دارد. عروسی یک شب است و ازدواج یک عمر. نباید فقط بخواهید که ازدواج کنید باید بخواهید که با خوشبختی کنار هم زندگی کنید. به 50 سال آینده فکر کنید. حداقل همان مقدار زمان و انرژی که برای برنامه‌ریزی روز عروسیتان صرف می‌کنید را صرف برنامه‌ریزی برای زندگی زناشوییتان کنید. قبل از ازدواج با طرفتان درمورد نحوه بزرگ کردن بچه‌ها، نظم، رابطه‌ جنسی، مسائل مالی، کار، مذهب، بازنشستگی، مادر/پدر همسر، و از این قبیل تصمیم بگیرید. اگر در مورد این موضوعات قبل از ازدواج با هم حرف نزنید نمی‌توانید با هم به خوبی زندگی کنید.


آیا بیشتر از آنچه برای از دست دادن در توانتان است، سرمایه‌گذاری کرده‌اید؟
به قیمت رابطه تان نگاه کنید. مثلاً اگر مجبور خواهید بود قید دوستان، کار یا خانواده‌تان را بزنید، یعنی قیمت این ازدواج برایتان خیلی بالا است. ببینید اگر این ازدواج شکست بخورد، از نظر احساسی ورشکسته خواهید شد؟ بهتر است تنها ولی سالم باشید تا با هم ولی بیمار.


آیا درمورد نیازها و انتظاراتتان باهم حرف زده‌اید؟
خودتان را بشناسید. اگر با نیازهای خودتان آشنا نباشید نمی‌توانید تعیین کنید که فردی برای شما خوب است یا نه. اصلاً خودخواهانه نیست که در یک رابطه برای خودتان هدف داشته باشید. نیازها و انتظارات خود را مطرح کنید، البته قبل از ازدواج نه بعد از آن!


مردمان

 

مهدی کریمی - mahdi karimi 90/03/04
این روزها بحث اختلاف سنی در ازدواج به موضوع بسیار مهمی برای آنها که در شرف ازدواج هستند تبدیل شده است. اگر نظر ما را بخواهید باید بگوییم که: بستگی دارد!
در هزاران مصاحبه‌ای که در شش قاره جهان انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که وقتی واقعاً کسی را دوست داشته باشید، سن شما و سن طرف مقابلتان دیگر چندان اهمیتی پیدا نمی‌کند. اما یک واقعیت هم وجود دارد و آن این است که موقعیت‌هایی هست که تفاوت سنی واقعاً مهم می‌شود.

وقتی 17 سالتان باشد، اقدام به ازدواج با کسی که 47 ساله است، ایده چندان جالبی به نظر نمی‌رسد. تجربیات زندگی یک نوجوان 17 ساله تقریباً هنوز بچگانه است. اما فرد 47 ساله فردی بالغ و باتجربه است و پستی و بلندی های زندگی را پشت سر گذاشته است. این تفاوت‌ها می‌تواند چالش بزرگی در رابطه ایجاد کند. پس اشتباه نکنید.
موفقیت یک ازدواج به سطح بلوغ و تجربیات دو طرف بستگی دارد. واقعیت این است که وقتی پای عشق و ازدواج به میان می‌آید، فاصله سنی جادویی وجود ندارد.

اما تجربه به ما می‌گوید که هر چه فاصله سنی دو طرف کمتر باشد، شانس ساختن عشقی ماندگار برایشان  بیشتر می‌شود. این تفاوت سنی چه یکسال باشد، چه 5 سال، 10 سال، یا حتی بیشتر، عشق بر همه چیز غلبه می‌کند. مسئله این است که ببینید واقعاً عاشق هستید یا نه، نه اینکه ببینید کسی که دوستش دارید چند سالش است. عاشق بودن خیلی مهمتر از تفاوت سنی بین دو طرف است.

به یک مثال خوب اشاره می کنیم. بابک و سوزان 48 و 37 ساله هستند. هر دو طلاق گرفته اند. می توانیم صادقانه بگوییم که هر دو آنها ازدواج‌هایی واقعاً بد را تجربه کرده‌اند. اما فعلاً این را همین جا نگه می‌داریم.
خوشبختانه بابک و سوزان همدیگر را پیدا می‌کنند! درواقع، واقعاً عاشق هم می‌شوند.

وقتی گوش می‌دهیم که چطور عشق و محبتشان را به هم توصیف می‌کنند واقعاً سرحال می‌آییم. این دو نفر نه تنها عاشق هم هستند، بلکه فهمیده‌اند که مورد احترام قرار گرفتن، اعتماد کردن به هم، صادق بودن و ارزش گذاشتن بر همدیگر چه ارزشی دارد.

هم بابک و هم سوزان از ازدواج اولشان بچه دارند. هر دوی آنها واقعاً بچه‌هایشان را دوست دارند و می‌خواهند به خوبی از آنها مراقبت کنند. و در واقع، هر دوی آنها حاضر نیستند کسانی را که به فرزندانشان عشق نمی ورزند را دوست بدارند. و واقعاً خوشا به حالشان!

اول رابطه کمی درمورد اختلاف سنیشان تردید داشتند. اما دیگر اینطور نیست! الان فقط به عشقشان به هم فکر می کنند و بس! سنشان دیگر اهمیتی ندارد.

خوب، دوست دارید بدانید از سه دهه تحقیق درمورد اختلاف سنی در ازدواج چه دستگیرمان شد؟ فهمیدیم که عاشق بودن و دوست داشتن همدیگر بر همه چیز غلبه می کند. اکثر ازدواج ها وقتی تفاوت سنی بین دو طرف کمتر از 10 سال است موفق‌تر هستند اما وقتی این اختلاف بیشتر از 10 سال باشد، احتمال موفقیت ازدواج به تدریج کمتر می‌شود. به عبارت دیگر، واقعاً صحت دارد که اگر اختلاف سنی بین دو طرف کمتر باشد احتمال موفق بودن رابطه بیشتر است.

اما، درمورد عشق هیچ جادویی وجود ندارد. عاشق بودن خیل مهمتر از سن است. سن مسئله ای نسبی است. مهمتر از آن، سن در رابطه خیلی کمتر از عشق اهمیت دارد. عشق  بی‌حد و مرز است. پس عاشق باشید و تا ابد با هم بمانید.

مهدی کریمی - mahdi karimi 90/03/04
تلخ است این ترانه و تلخ است کام من
بنویس فصل های جنون را به نام من
بنویس ابر هرچه که باران برای تو
بنویس باد هرچه که طوفان به بام من
بنویس تا بخواند و بی تاب تر شود
دنیای بادوام تو و بی دوام من
حق با تو بود،من و تو ،ما كجا
فرصت نشد تمام تو باشد تمام من
فرصت نشد که با تو خداحافظی کنم
فرصت نشد که سهم تو باشد سلام من
حالا کمی شراب بنوش و غزل بخوان
مستی ،حلال جان تو و هستي، حرام من

اسلایدر